T-SQL. Kurs video. Programowanie baz danych w SQL Server

TANIA KSIAŻKA! INFORMACJE O PROMOCJACH, KSIĄŻKACH DNIA, WYPRZEDAŻACH WPROST NA EMAILA! ZAPISZ SIĘ!Akceptuję politykę prywatności

T-SQLT-SQL. Kurs video. Programowanie baz danych w SQL Server

SQL, opracowany w latach sześćdziesiątych XX wieku w firmie IBM, jest dziś powszechnie wykorzystywany przez bazodanowców, stał się bowiem standardem w komunikacji z serwerami relacyjnych baz danych. Z technicznego punktu widzenia nie jest językiem, a raczej podjęzykiem — SQL stosuje się wyłącznie do pracy z bazami, ponieważ brak mu cech pozwalających tworzyć oparte na nim kompletne programy. Nadaje się za to znakomicie do budowania i modyfikowania baz danych oraz umieszczania i pobierania z nich danych. Z języka SQL korzystają między innymi systemy: DB2, Firebird, MySQL i Oracle Database.
Transact-SQL (T-SQL), czyli transakcyjny SQL, to z kolei rozszerzenie tego języka, stosowane w serwerach Microsoft SQL Server. Umożliwia budowę takich konstrukcji jak pętle, instrukcje warunkowe czy zmienne. Używa się go do tworzenia wyzwalaczy, procedur i funkcji składowanych w bazie. Transakcyjny SQL jest coraz częściej i chętniej wykorzystywany z racji tego, że intensywnie wspiera go Microsoft. Znajomość T-SQL daje ogromne możliwości programistom SQL-a — przydaje się podczas tworzenia analiz biznesowych, generowania raportów oraz wszelkiego rodzaju statystyk, jednak przede wszystkim do kontrolowania poprawności działania bazy danych.

ZOBACZ CAŁY SPIS TREŚCI>>>

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Z kursu video nauczysz się między innymi:

  • tworzenia procedur i funkcji,
  • korzystania z wyzwalaczy,
  • pracy z kursorami,
  • tworzenia widoków,
  • używania tabel,
  • stosowania XML w SQL,
  • kontrolowania transakcji.

ZOBACZ KURS>>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.