Tajna wojna. Henryk Józewski i polsko-sowiecka rozgrywka o Ukrainę – Timothy Snyder

CENA KSIAZKI 300x150 - Tajna wojna. Henryk Józewski i polsko-sowiecka rozgrywka o Ukrainę - Timothy Snyder

Tajna wojna. Henryk Józewski i polsko sowiecka rozgrywka o Ukrainę 196x300 - Tajna wojna. Henryk Józewski i polsko-sowiecka rozgrywka o Ukrainę - Timothy SnyderNajlepsza obcojęzyczna książka o historii Polski ostatnich pięciu lat!

Kapituła Nagrody Pro historia Polonorum

Perfekcyjny warsztat, błyskotliwa narracja, znakomita baza źródłowa.

prof. dr hab. Andrzej Banach, Uniwersytet Jagielloński

Swoją ostatnią wojnę Józef Piłsudski wypowiedział Józefowi Stalinowi. Tym razem nie była to walka ?z otwartą przyłbicą?, ale cicha wojna szpiegów i agentów. Nie toczono jej, pochylając się nad sztabowymi mapami, czy wydając rozkazy tysiącom żołnierzy. Prowadziła ją niewielka grupa ?zaufanych? Komendanta. Najważniejszym z nich był bohater tej książki – Henryk Józewski. Stawką w tej rozgrywce była Ukraina.

Trudno uwierzyć, że historia tego konfliktu i biografia najważniejszego uczestnika tych niezwykłych wydarzeń tak długo pozostawały kompletnie nieznane. Dopiero teraz dzięki pracy amerykańskiego historyka, jednego z najlepszych znawców historii Europy Środkowej i Wschodniej, polski czytelnik ma szansę zapoznać się z nimi. Błyskotliwe pisarstwo, świeże spojrzenie na najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane problemy polskiej polityki wschodniej oraz nieznane sensacyjne fakty z historii Drugiej Rzeczpospolitej – wszystko to oferuje czytelnikom najnowsza książka Timothy’ego Snydera.

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Jedna odpowiedź do “Tajna wojna. Henryk Józewski i polsko-sowiecka rozgrywka o Ukrainę – Timothy Snyder”

  1. Z historii jeśli w ogóle coś to znamy jakieś hasła. A tu mamy jej wycinek, dokładny, i jak świetnie napisany! Atrakcyjna książka o historii!

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!