You are currently viewing W dobrej wierze Co będzie z Kościołem w XXI wieku Gerhard Muller Giansoldati Franca

W dobrej wierze Co będzie z Kościołem w XXI wieku Gerhard Muller Giansoldati Franca

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - W dobrej wierze Co będzie z Kościołem w XXI wieku Gerhard Muller Giansoldati Franca

W dobrej wierze Co będzie z Kościołem w XXI wieku Gerhard Muller Giansoldati Franca
„Co przyniosła abdykacja Benedykta XVI oraz pontyfikat Franciszka? Jakie są aktualne wyzwania dla Kościoła katolickiego? Czy istnieje lobby homoseksualne w Watykanie? Kardynał Gerhard Müller, znakomity teolog i były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, udziela szczerej odpowiedzi na te pytania w swojej nowej książce – „W dobrej wierze: Co będzie z Kościołem w XXI wieku”.
W tej poruszającej i niecenzurowanej rozmowie z watykanistką Franca Giansoldati, kardynał Müller analizuje najważniejsze wydarzenia ostatnich dwóch pontyfikatów oraz obecne wyzwanie, przed którymi stoi Kościół. Jego perspektywa jako wybitnego teologa oraz doświadczenie jako były prefekt Kongregacji Nauki Wiary czynią tę książkę niezwykle wartościową.
Autor omawia m.in. politykę zagraniczną Watykanu, problemy związane z podążaniem za doktryną, skandale pedofilskie, kwestie dotyczące płci, aborcji oraz abdykację Benedykta XVI. Ważnym elementem książki są również prognozy kardynała dotyczące następnego konklawe oraz przyszłości Kościoła katolickiego.
Książka ta to wnikliwa i poruszająca analiza, która ukazuje wyzwania, z jakimi katolicy będą musieli się zmierzyć w przyszłości. Jednocześnie, kardynał Müller uświadamia czytelnikowi, że naszym głównym zadaniem już teraz jest ochrona wiary i Kościoła.
Jeśli interesujesz się Kościołem katolickim i chcesz lepiej zrozumieć obecne wyzwania, ta książka jest dla Ciebie. Kardynał Gerhard Müller dostarcza rzetelnych i wartościowych informacji, nie przesadzając z entuzjazmem czy przypudrowując rzeczywistość. Przekonaj się sam, jak Wieczne Miasto stoi w obliczu XXI wieku.”

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!