You are currently viewing Widzew. Reaktywacja  Bartłomiej Stańdo

Widzew. Reaktywacja Bartłomiej Stańdo

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Widzew. Reaktywacja  Bartłomiej Stańdo

Widzew. Reaktywacja Bartłomiej Stańdo

– Ta książka to prawdziwa historia odrodzenia wielkiego Widzewa. Autor przeprowadził setki rozmów z osobami związanymi z klubem;
– To historia bez cenzury – o mobilizacji i jedności, by uratować zasłużony dla polskiej piłki klub;

Wypełniony po brzegi stadion, niezależnie od tego, czy drużyna gra w trzeciej lidze, czy z Legią Warszawa, fantastyczna atmosfera na trybunach, zespół kojarzony zarówno z wielkimi triumfami, jak i spektakularnymi upadkami. To właśnie Widzew Łódź – fenomen nie tylko sportowy, ale i socjologiczny. Klub z długą, dramatyczną historią, znaczoną mistrzostwami Polski, zwycięskimi bojami z Liverpoolem, Juventusem i Manchesterem City, po których RTS zyskał rzeszę wiernych fanów w całej Polsce. I budzący szacunek nawet u największych rywali.

Bartłomiej Stańdo w tej pełnej kibicowskiej pasji książce zawarł całe spektrum emocji, jakie towarzyszyły widzewiakom w ciągu ostatnich kilku lat; oddaje sprawiedliwość ludziom, bez których klub by się nie odrodził, odmalowuje euforię po awansach i potężne rozczarowanie po przegranych. Pisze o rzeszy fanatycznych kibiców w czerwono-biało-czerwonych barwach, ale nie unika też tematów najtrudniejszych: kłótni, konfliktów i skandali, których również przecież nie brakowało w tym okresie. Mowa tu o niezwykłej mobilizacji i jedności, by uratować klub, o triumfalnym pochodzie fanów po awansie do trzeciej ligi, o kolejnych rekordach karnetowych, ale i o nietrafionych inwestycjach, złych ruchach personalnych czy błędnych decyzjach w klubowych gabinetach. To historia bez cenzury – bo właśnie na taką opowieść zasługuje RTS.

Po upadku w 2015 roku, Widzew niczym mityczny feniks musiał odrodzić się z popiołów. W ciągu tych lat przeszedł drogę od czwartoligowych boisk po Ekstraklasę. Nie raz i nie dwa się w tym czasie potykał – sportowo i organizacyjnie. Ale zawsze się podnosił, jak tyle razy wcześniej w swojej historii. Bo jak głosi hasło w tunelu, którym piłkarze wychodzą na murawę: „Widzew jest niezniszczalny”.

Cztery mistrzostwa Polski, jeden Puchar Polski, półfinał Pucharu Europy… Widzew Łódź jest jednym z największych klubów w historii polskiej piłki. Nic więc dziwnego, że stadion przy alei marszałka Józefa Piłsudskiego jest wypełniony niezależnie od poziomu rozgrywkowego.

W 2015 roku klub ogłosił upadłość. Bartłomiej Stańdo w swojej książce opowiada o emocjach, jakie towarzyszyły wówczas osobom związanym z klubem. Autor opowiada o ludziach, którzy włożyli serca w wielkie odrodzenie klubu, który powstał niczym feniks z popiołów i wrócił tam, gdzie jego miejsce – do ekstraklasy.

„Widzew. Reaktywacja” to także opowieść o trudnościach, jakie towarzyszyły temu klubowi podczas reaktywacji. Kłótnie, konflikty czy skandale to coś, czego nie udało się uniknąć. Mimo wszystko wielka mobilizacja oraz jedność środowiska sprawiły, że RTS znów walczy o najwyższe cele.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!