Z mucha swiat zwiedzamy i opowiadamy 218x300 - Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy Marta Galewska-KustraZ muchą świat zwiedzamy i opowiadamy Marta Galewska-Kustra

Rezolutną muszkę Fefe poznało i pokochało już wiele dzieci w Polsce przy okazji bestsellerowej, cieszącej się ogromną popularnością publikacji pod tytułem „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”. W poprzednim tytule sympatyczny owad wspierał rozwój narządów artykulacyjnych u dzieci i tym samym pomagał im w wypracowaniu umiejętności wyraźnej mowy. Teraz Fefe powraca i oferuje swoim czytelnikom kolejne edukacyjne zabawy, które są doskonałym połączeniem rozrywki oraz nauki. 

„Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy” to wspaniała, barwna relacja z nieplanowanej podróży na wakacje, uwieczniona przez Fefe w jej osobistym pamiętniku. Uwielbiana przez dzieci muszka przeżywa na urlopie wiele fascynujących przygód, które będą dla najmłodszych czytelników doskonałą inspiracją do trenowania ich umiejętności opowiadania, a także świetnymi ćwiczeniami rozwijającej się wyobraźni. 

Fefe, choć bardzo sympatyczna i żywiołowa, ma tendencję do nieustannego pakowania się w tarapaty. Mucha często podejmuje bowiem szalone decyzje i dochodzi do mylnych, aczkolwiek zabawnych wniosków, które stają się odwiecznym źródłem jej kłopotów. Interesujące historyjki opowiadane przez Fefe będą jednak zaledwie wstępem do wspaniałej rozrywki, jaką zagwarantuje książka. W publikacji czytelnicy (zarówno dzieci, jak również ich rodzice) odnajdą również wiele zadań związanych z przygodami sprytnej muchy – od wspólnego opowiadania ich własnymi słowami po wymyślanie i układanie zupełnie nowych. Ta wspaniała rozrywka dostarczy dzieciom mnóstwo frajdy i okazji do ćwiczenia swojej kreatywności. A przy tym rozbawi do łez! 

Publikacja „Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy” należy do bestsellerowej serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”. To już szósta w kolejności część doskonałego cyklu (po „Wierszykach ćwiczących języki”, „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”, „Zeszytowym treningu mowy”, „Pucio uczy się mówić” oraz „Pucio mówi pierwsze słowa”), któremu zaufało wielu polskich rodziców, chętnie sięgających po wartościowe i edukacyjne tytuły dla swoich dzieci. 

Autorka bestsellerowych książek poświęconych ćwiczeniom rozwojowym mowy oraz kreatywności u dzieci (m.in. „Pucio mówi pierwsze słowa” i „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”), Marta Galewska-Kustra, to uznana doktor nauk humanistycznych, logopeda, a także pedagog dziecięcy oraz pedagog twórczości. Praca zawodowa zdominowała niemal całe jej życie. Autorka prowadzi własny gabinet logopedyczny dla dzieci w Łodzi, jednak równie często gości w Warszawie, gdzie pozostaje zatrudniona jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Na co dzień Marta Galewska-Kustra zajmuje się zagadnieniami związanymi z rozwijaniem kreatywności u dzieci i młodzieży. Autorka przyznaje, że cały wolny czas poświęca swoim małym bohaterom i dziecięcym ulubieńcom – muszce Fefe oraz Puciowi. Spisywanie ich losów i przygód stało się nieodłączną częścią dnia znanej polskiej pedagog. Szczegóły dotyczące swojej działalności Marta Galewska-Kustra zamieszcza na swojej stronie internetowej logopediadladzieci.com.pl oraz aktywnie przez nią prowadzonym profilu na portalu Facebook. 

Zilustrowania książki pod tytułem „Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy” podjęła się utalentowana ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych – Joanna Kłos. Po obronie dyplomu w Pracowni Projektowania Plakatu artystka przez kilkanaście lat rozwijała karierę jako grafik. Pracę na etacie porzuciła na rzecz swojego zamiłowania do ilustracji. Aktualnie Joanna Kłos prowadzi wraz ze swoją siostrą własną pracownię lalek Kalikayo.

Leave a Reply