Żądło Genowefy. L-jak Lucy – Janusz Meissner

dło Genowefy. L jak Lucy 201x300 - Żądło Genowefy. L-jak Lucy - Janusz MeissnerPowieść Janusza Meissnera jest historią porucznika Herberta, który wraz z kompanami porzuca rumuńską niedolę i ponownie staje w szranki z niemieckim zagrożeniem. Żądło Genowefy i L-jak Lucy to doskonałe powieści przygodowe. Napisane żywym i humorystycznym językiem, nasycone doświadczeniami pilota II wojny światowej, stanowią kanon literatury lotniczej.

Żądło Genowefy i L-jak Lucy to opis wojny widzianej oczyma żołnierza legendarnej formacji sił powietrznych, polskich lotników bombowych w Wielkiej Brytanii. Powieść trafi do duszy nie tylko miłośników zmagań lotniczych z okresu II wojny światowej, ale również czytelników poszukujących przygody, którą mogło napisać wyłącznie życie.

Niekiedy humorystycznie, między wersami, bez zbędnego patosu autor mówi nam, czym jest honor, odwaga w boju i jak smakuje żołnierski chleb.
gen. dyw. dr Roman Polko

Na powieściach Janusza Meissnera wychowało się kilka pokoleń polskich lotników. Brawurowe opisy lotniczych potyczek, uczucia i emocje towarzyszące pilotom podczas podniebnych wojaży sprawiły, że wielu z nas zachwyconych lotniczym światem postanowiło przywdziać stalowe mundury żołnierzy sił powietrznych. Gorąco polecam tę lekturę wszystkim czytelnikom, bez względu na wiek, płeć i zainteresowania!
mjr Marcin Rogus, Rzecznik Prasowy Dowództwa Sił Powietrznych

„Brytyjscy lotnicy zwali ich „szalonymi Polakami”, jednakże zagłębiając się w tekst, czytelnik zrozumie ich motywacje, pokocha ich wyczyny i w pełni doceni dokonania wszystko dzięki tej książce”.
Marcus Duffield, New York Herald Tribune

Leave a Reply