Złota dziewczynka z Jassów Cătălin Mihuleac

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Złota dziewczynka z Jassów Cătălin Mihuleac

Złota dziewczynka z Jassów Cătălin Mihuleac
Złota dziewczynka z Jassów to niezwykła powieść, która porusza dwa równoległe plany akcji, wywołujące burzliwe emocje i trzymające czytelnika w napięciu do ostatniej strony.
Pierwszy plan przenosi nas do międzywojennej Rumunii, gdzie poznajemy historię rodziny Oxenbergów. Autor wplecioną w fabułę powieści autentyczną dokumentację oraz informacje z tajnych archiwów, dzięki czemu możemy zanurzyć się w tamtejsze społeczno-polityczne realia oraz odkryć prawdę o międzyetnicznych napięciach tamtych czasów. Nie bojąc się kontrowersji, Cătălin Mihuleac bez ogródek ukazuje nam życie w tamtych trudnych i skomplikowanych czasach.
Drugi plan przenosi nas do współczesnej Ameryki, gdzie poznajemy żydowską rodzinę Bernsteinów. Z sukcesem prowadzą oni firmę specjalizującą się w handlu używanymi rzeczami, gdzie wszystko jest „z drugiej ręki”. Autor w znakomity sposób oddaje duch współczesności, w której dominuje pragmatyzm i gdzie nawet idee czy nostalgię można kupić jak przedmiot używany. Życie Bernarda i jego rodziny toczą się pozornie normalnie, jednak w ich przeszłości skrywane są tajemnice, które nagle wybuchną na powierzchnię.
W tych dwóch równoległych historiach dwie wyjątkowe kobiety łączą losy Oxenbergów i Bernsteinów. Ich niezwykłe osobowości i wewnętrzna siła sprawiają, że te dwa plany akcji splatają się w fascynujący sposób. Kluczem do rozwiązania zagadki ich historii jest zaskakujący finał, który utrzymuje niestabilną równowagę między powagą a burleską.
Złota dziewczynka z Jassów to opowieść, która wciąga i przykuwa uwagę od pierwszej strony. Cătălin Mihuleac nie tylko potrafi doskonale tworzyć intrygujące fabuły, ale także bawić się różnymi tonacjami narracji. Ta powieść to prawdziwe arcydzieło, które zawiera w sobie zarówno głębię, jak i lekkość, zachwycając czytelnika swoją oryginalnością i uniwersalnym przesłaniem. Przekonaj się sam i odkryj piękno tej niezwykłej książki.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!