Żyć jak Wielki Szu Biografia Jana Nowickiego Biały Beata

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Żyć jak Wielki Szu Biografia Jana Nowickiego Biały Beata

Żyć jak Wielki Szu Biografia Jana Nowickiego Biały Beata
„Żyć jak Wielki Szu” to poruszająca biografia Jana Nowickiego, uwielbianego aktora, pisarza i poety. Zapomnijcie na chwilę o jego legendarnych rolach, bo najlepszy opis dla niego to właśnie „Wielki Szu”. Ale Jan Nowicki był czymś więcej. Był prawdziwym artystą, który przede wszystkim dumny był ze swoich książek.
On wiedział, że każdy może być aktorem, ale tylko niewielu uda się stać prawdziwym pisarzem. I to właśnie słowem ten niezwykły człowiek uwodził. Kiedy czytaliście jego teksty, przenosiliście się w zupełnie inny świat, zatapialiście się w gąszczu emocji, które rozkwitały na kartach jego książek. Był mistrzem manipulacji słowem, figura doskonała w sztuce szukania miłości, która była dla niego tak bliska i jednocześnie wiecznie niedostępna.
Jego droga do sukcesu nie była usłana różami. Pochodzący z małego miasteczka na Kujawach, zwykły chłopak z Kowala, wyruszył w wielki świat, a tam zdobył więcej, niż kiedykolwiek by sobie wyobraził. Jednak mimo tego, zawsze wracał do swojego domu, bo doceniał wartość prostoty wiejskiego życia. Starał się żyć według swoich zasad, na własnych warunkach. I takim właśnie został – autentycznym, niezależnym.
Beata Biały w swojej biografii, przepełnionej czułością, maluje nam portret Jana Nowickiego na podstawie rozmów z jego bliskimi oraz własnych wspomnień. Przywołuje także zapiski samego aktora, który jako pisarz przeniósł kawałek swojego życia na strony swoich książek. To prawdziwy skarb dla wszystkich fanów Jana Nowickiego i dla tych, którzy chcą poznać historię wyjątkowego człowieka, który żył, jak chciał, na swoich własnych warunkach, i w końcu odszedł, zostawiając po sobie piękno, które trwać będzie wiecznie.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!