You are currently viewing Atlas Śródziemia Fonstad Wynn Karen

Atlas Śródziemia Fonstad Wynn Karen

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Atlas Śródziemia Fonstad Wynn Karen

Atlas Śródziemia Fonstad Wynn Karen
Fundamentalny przewodnik po uniwersum J.R.R. Tolkiena w nowym tłumaczeniu Pauliny Braiter na podstawie uaktualnionego wydania angielskiego, bogato ilustrowany kolorowymi i po raz pierwszy wykreślonymi w technice przestrzennej mapami z najnowszego francuskiego wydania. „Atlas Śródziemia” Karen Wynn Fonstad to dzieło, które oczaruje wszystkich miłośników „Władcy Pierścieni”.

Książka pozwala ujrzeć w pełni światy wykreowane przez Tolkiena: od powstania Śródziemia w Dawnych Dniach aż po Trzecią Erę i podróże Bilba, Froda i Bractwa Pierścienia. Autentyczny i uaktualniony – wszystkie mapy zrobione od nowa w wersji trójwymiarowej, a tekst w pełni przeredagowany – Atlas ukazuje nam magiczny świat stworzony w Silmarillionie, Hobbicie i Władcy Pierścieni.

Niemal 100 kolorowych map i diagramów przedstawia dzień po dniu wędrówki głównych bohaterów, a także wszystkie bitwy i kluczowe miejsca z Pierwszej, Drugiej i Trzeciej Ery. Można zapoznać się planami i opisami zamków, budynków i charakterystycznych formacji terenu, jak również z mapami tematycznymi, opisującymi klimat, roślinność, języki i rozkład populacji w Śródziemiu w ujęciu historycznym. Bogaty aneks i indeks pomogą czytelnikom skorelować mapy z powieściami Tolkiena.

„Olśniewająca plastycznie i kolorystycznie, a zarazem szczegółowa wizja świata wykreowanego przez wyobraźnię autora Władcy Pierścieni przedstawiona w postaci perfekcyjnie wykreślonych map, planów miejscowości oraz schematów przebiegu kampanii i bitew”.

dr hab. Marek Gumkowski, miłośnik i znawca twórczości J.R.R. Tolkiena

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!