Avatar Przewodnik ilustrowany Joshua Izzo

CENA KSIAZKI 300x150 - Avatar Przewodnik ilustrowany Joshua Izzo

Avatar Przewodnik ilustrowany Joshua Izzo

Avatar zyskał rangę najbardziej dochodowego filmu wszech czasów i był przełomowy pod względem zastosowania wielu nowatorskich technik filmowych.

Premiera pierwszej części „Avatara”, który zdobył dwa Złote Globy i trzy Oscary, odbyła się w 2009 roku, czyli już 13 lat temu. Fani długo musieli czekać na część drugą. Ich cierpliwość została wreszcie nagrodzona. Przed obejrzeniem części drugiej warto sobie odświeżyć pamięć i zajrzeć do książki „Avatar. Przewodnik ilustrowany”.

Twórcom tej pięknej książki „Avatar. Przewodnik ilustrowany” udaje się nawiązać do świetności filmu. Już samo oglądanie przenosi czytelnika do magicznego świata Pandory. Książka „Avatar. Przewodnik ilustrowany” dostarcza bogatej wiedzy na temat oddalonego od Ziemi o 4,5 roku świetlnego niezwykłego, tętniącego życiem księżyca Pandora. Zawiera informacje o geologii tego schowanego w kosmosie świata, jego niezwykłej faunie i florze, o zamieszkujących go inteligentnych istotach zwanych Na’vi i różniących się pod wieloma względami plemionach, które lud ten tworzą, o jego języku, kulturze, porządku społecznym. Znajdziemy tu wiele frapujących szczegółów opisujących ten fascynujący świat. Bogactwo informacji oraz warstwa wizualna książki robią ogromne wrażenie.

Dowiadujemy się m.in., czym jest kuru, co to takiego toruk, poznamy rytuały, takie jak Łowy Snów, albo istotę pieśniosplotu…

Poznajemy świat Pandory w przełomowym dla niego momencie – gdy zjawiają się tam ludzie, ekspansywni Ziemianie. Część z nich ma szlachetne pobudki, pragnie poznać nowo odkrytą cywilizację; są jednak tacy, którzy pragną ją sobie podporządkować Na’vi, by wyzyskać drogocenne zasoby ziemi, na której ci żyją. Również o ludziach dowiemy się więc z Avatara (i z naszego przewodnika) niemało.

Książka zarówno dla miłośników filmu Jamesa Camerona i amatorów science fiction, jak też wszystkich tych, którzy cenią krytyczną refleksję nad postępowaniem człowiekiem zdobywcy

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!