Bertrand Russell Dzieje zachodniej filozofii

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Bertrand Russell Dzieje zachodniej filozofii

Bertrand Russell Dzieje zachodniej filozofii
Laozi Taoteking – Księga Sensu i Życia to jeden z najważniejszych tekstów w historii ludzkości, który zasługuje na uwagę tak samo jak Biblia. Tłumaczony na wiele języków, jest uważany za jedno z najświętszych dzieł literatury. Jego autorstwo przypisuje się Laoziemu, legendarnemu mistrzowi, który żył w starożytnych Chinach. Mówi się nawet, że był nauczycielem tak wybitnych postaci jak Konfucjusz czy Buddy. Niektórzy badacze jednak sugerują, że powstał on dopiero wiele wieków później.
Ta niezwykła księga skupia się na pojęciu „tao” – nieuchwytnej zasadzie rządzącej wszystkim, drodze, która jest trudna do uchwycenia. Zarazem daje nam wskazówki, jak prowadzić osobiste i społeczne życie. To właśnie te dwie strony tekstu dały początek taoizmowi jako religii, ale pierwotnie Księga Sensu i Życia nie miała z nim nic wspólnego.
Wspaniałym tłumaczeniem tego arcydzieła jest praca Richarda Wilhelma, światowej sławy sinologa. Tłumacząc na niemiecki, Wilhelm oddał sens „tao” jako „sens”, a termin „te” jako „życie”. Jego wersja jest uznawana na całym świecie za wzorcową i niezwykle kompetentną. Czytając ją, możemy poczuć, że ludzka mądrość sprzed tysięcy lat wciąż do nas przemawia.
Jeśli szukasz głębszego sensu życia i pragniesz odkryć tajemnice wszechświata, to Laozi Taoteking – Księga Sensu i Życia jest niezbędną lekturą. Pozwoli ci spojrzeć na świat z zupełnie nowej perspektywy i odnaleźć drogę do prawdziwego spełnienia. Niezwłocznie sięgnij po tę wyjątkową książkę i otwórz się na niezwykłe doświadczenie duchowe.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!