Bzik kolonialny II Rzeczpospolitej przypadki zamorskie Łyś Grzegorz

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Bzik kolonialny II Rzeczpospolitej przypadki zamorskie Łyś Grzegorz

Bzik kolonialny II Rzeczpospolitej przypadki zamorskie Łyś Grzegorz
Odkryj zapomnianą historię Polski z książką „Bzik kolonialny II Rzeczpospolitej”. Ten nowy reportaż, napisany przez znakomitego historyka, zabierze Cię w podróż do niezwykłego okresu polskiej historii, który często utrzymany był w tajemnicy.
Weźmy na przykład niezwykłe wydarzenie, które miało miejsce jesienią 1934 roku, gdy minister Józef Beck gościł delegację Liberii. Nikt nie przypuszczał, że za tym pierwszym spotkaniem kryje się plan „opanowania całkowitej władzy w Liberii z zachowaniem jej formalnej suwerenności”, nawet siłą zbrojną. To tylko jedno z wielu awanturniczych działań, które kształtowały kolonialne ambicje Polski międzywojennej.
W książce „Bzik kolonialny” odkryjesz, jak Polska, pragnąc wydobyć się z biedy i zacofania, za wszelką cenę dążyła do zdobycia kolonii. To była iluzja, która zdominowała nasze myślenie, brak realnego podejścia i wpływ potężnej propagandy. Jednak ta historia również dowodzi, że po odzyskaniu niepodległości część Polaków priorytetowo traktowała korzyści z panowania nad zamorskimi terytoriami i ludami.
Przygotuj się na niezapomniane lekturowe doświadczenie, które rozjaśni Ci tajemnice kolonialnych dążeń Polski. „Bzik kolonialny” to książka, która odsłoni przed Tobą nieznane fakty i zabierze Cię w podróż przez historię, pełną fascynujących przygód i często groteskowych wydarzeń. Nie przegap tej okazji, by poznać zapomnianą część naszej historii!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!