Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Historyjki dla ciekawskich dzieci – Christian Dreller Petra Maria Schmitt

Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty Historyjki dla ciekawskich dzieci - Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Historyjki dla ciekawskich dzieci - Christian Dreller Petra Maria SchmittDwadzieścia dwie zabawne i pomysłowe historyjki z kolorowymi obrazkami Heike Vogel dają odpowiedzi na najrozmaitsze dziecięce pytania, wspierając rodziców we wprowadzaniu ciekawskich w tajemnice świata. 
Dlaczego pingwinom nie marzną stopy? 
Czy można jeść i pić, stojąc na rękach?
I skąd na świecie wzięło się tak wiele języków? 
Bartek zastanawia się, dlaczego papużka o imieniu Pikuś, należąca do jego kuzyna Olka, nie spada z drążka, gdy śpi. Amelka jest ciekawa, co kolor morza ma wspólnego z tęczą, a Julek wyjaśnia swojej siostrze Paulinie, skąd się biorą kolorowe paski w paście do zębów. Gucio dziwi się, że tata rozmawia z roślinami, za to Krysia siedzi z babcią u fryzjera i zgłębia tajniki wiedzy o kolorach włosów.

Jedna odpowiedź do “Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Historyjki dla ciekawskich dzieci – Christian Dreller Petra Maria Schmitt”

  1. Ta książka i podobne, wybawiły mnie od wymyślania różnych historyjek, bo dzieciak miał dość zwykłych bajek. Wyrósł czy co? A tak siedzi cicho, słucha z rozdziawioną buzią i może słuchać tych opowiastek na okrągło!

Leave a Reply