Encyklopedia przyrodnicza z płytą DVD

Encyklopedia przyrodnicza z plyta DVD 212x300 - Encyklopedia przyrodnicza z płytą DVDEncyklopedia przyrodnicza z płytą DVD

Encyklopedia przyrodnicza dla każdego wraz z wersją multimedialną umożliwia przyjazne spotkanie z nauką.
Powinni po nią sięgnąć uczniowie zarówno gimnazjum, jak i liceum, a także ci, którzy nauk ścisłych nie darzą sympatią. Ta encyklopedia przyda się również rodzicom narażonym co dzień na dziesiątki zaskakujących pytań swoich ciekawych świata dzieci. Można z niej się dowiedzieć np. na jaką odległość skacze pchła, ale również ile wynosi odległość Słońca od centrum naszej Galaktyki.
Przygotowana w układzie tematycznym, napisana przystępnym językiem, wiedza podana często w przejrzystej formie tabel, zestawień, schematów i ilustracji.
Płyta DVD zawiera multimedialną wersję encyklopedii, wzbogaconą o animacje, interakcje, filmy, aktywne schematy, osie czasu, wykłady multimedialne (Wielki Wybuch, Początki życia, Skale Wszechświata itp.).
Dynamiczny rozwój nauk przyrodniczych, a zwłaszcza fizyki, chemii i biologii niemal co roku przynosi nowe odkrycia, a w ślad za nimi idzie rozwój medycyny i techniki. Zrozumienie mnóstwa ukazujących się publikacji oraz informacji płynących z mediów na temat najnowszych osiągnięć w nauce wymaga znajomości podstaw nauk przyrodniczych. W związku z tym w tej publikacji zamieściliśmy przynajmniej zarys podstawowych wiadomości z zakresu nauk ścisłych, podzielonych na działy:
Wszechświat,
Ziemia,
Życie,
Rośliny,
Zwierzęta,
Człowiek,
Matematyka,
Fizyka,
Chemia,
Metrologia,
Czas.
Mamy nadzieję, że tak przygotowana encyklopedia przybliży nauki zajmujące się badaniem otaczającego nas świata przyrody, zachodzących w nim procesów i ustalaniem praw nimi rządzących, opisywanych następnie językiem matematyki. A może rozbudzi ciekawość i chęć studiowania wiedzy przyrodniczej?

 

Leave a Reply