Encyklopedia zdrowia dziecka. Choroby wieku dziecięcego. Zapobieganie, rozpoznanie, leczenie – Herbert Renz-Polster, Nicole Menche, Arne Schaffler

Encyklopedia zdrowia dziecka. Choroby wieku dziecięcego. Zapobieganie rozpoznanie leczenie 229x300 - Encyklopedia zdrowia dziecka. Choroby wieku dziecięcego. Zapobieganie, rozpoznanie, leczenie - Herbert Renz-Polster, Nicole Menche, Arne SchafflerEncyklopedia zdrowia dziecka to kompleksowy, ponad 500-stronicowy, zbiór informacji na temat zdrowia i chorób dzieci autorstwa trzech uznanych niemieckich pediatrów poparty zarówno zawodowym, jak i osobistym doświadczeniem rodziców.
Atutem publikacji, czynnikiem wyróżniającym ją pośród innych propozycji na rynku wydawniczym, jest konfrontacja specjalistycznych zaleceń medycznych z najczęstszymi wątpliwościami rodziców, co pozwala czytelnikom na wybór najskuteczniejszego sposobu zmierzenia się z chorobą.

Najpierw profilaktyka
Pragnieniem rodziców jest wychowanie zdrowego i szczęśliwego dziecka, zatem wychodząc naprzeciw tej potrzebie encyklopedia koncentruje się nie tylko na dolegliwościach wieku dziecięcego, ale dużą wagę przywiązuje do działań profilaktycznych, dzięki którym możemy uchronić dziecko przed konsekwencjami przeróżnych chorób.

Przejrzystość i kompleksowość
Przejrzysty układ encyklopedii podzielonej na kolorowe bloki tematyczne i zaopatrzonej w czytelne ikony zapewnia łatwość w odnajdywaniu wiadomości najpotrzebniejszych w danej chwili.
Cennym dodatkiem do książki jest bardzo dokładny indeks zawierający 3500 haseł pozwalający na szybkie wyszukiwanie.

Medycyna tradycyjna a naturalna
Każda choroba przedstawiona jest w sposób pozwalający rodzicom na zdiagnozowanie, czy niezbędna jest wizyta u lekarza, czy też wystarczą domowe zabiegi z zakresu medycyny naturalnej, której założenia i metody zostały przedstawione fachowo i w rzetelnym skrócie.

Leave a Reply