ÉRIC BARATAY ZWIERZĘTA W OKOPACH ZAPOMNIANE HISTORIE

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - ÉRIC BARATAY ZWIERZĘTA W OKOPACH ZAPOMNIANE HISTORIE

ÉRIC BARATAY ZWIERZĘTA W OKOPACH ZAPOMNIANE HISTORIE
„Zwierzęta w okopach: Zapomniane historie” autorstwa Érica Barataya to poruszająca książka, której celem jest przywrócenie pamięci o milionach zwierząt, które służyły podczas pierwszej wojny światowej. To unikalne spojrzenie na konflikt zbrojny, który przyniósł nową skalę zaangażowania zwierząt w działania wojskowe.
W czasie lat 1914-1918 zwierzęta takie jak konie, psy czy gołębie zostały zwerbowane do armii i spełniały różnorodne funkcje – od noszenia i ciągnięcia, przez pilnowanie i ochronę, po przekazywanie informacji. Autor, znany z bestsellerowego „Zwierzęcego punktu widzenia”, przybliża nam historię tych „czworonożnych żołnierzy” oraz wszystkich zwierząt, które doświadczyły okrucieństw wojny.
Baratay zachęca nas do przyjęcia perspektywy zwierząt, abyśmy mogli dokładniej odtworzyć ich doświadczenia, emocje, działania, ich współpracę lub opór, ich cierpienia i losy. Ta niezwykła książka nie tylko pomaga lepiej zrozumieć postawy i odczucia ludzi walczących na froncie, ale również ukazuje skrupulatnie i rzeczowo drogę, jaką przeszły zwierzęta – od przymusowego werbunku do zakończenia działań wojennych.
„Zwierzęta w okopach: Zapomniane historie” to unikalne spojrzenie na pierwszą wojnę światową, która napisana jest na nowo. Ta fascynująca lektura prowokuje nas do refleksji nad losem zwierząt i ich niezwykłym wkładem w historię ludzkości. Éric Baratay przywołuje zapomniane historie, które z pewnością poruszą nawet najbardziej wymagających czytelników.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!