Faszyzm który nadchodzi Witkowski Przemysław

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Faszyzm który nadchodzi Witkowski Przemysław

Faszyzm który nadchodzi Witkowski Przemysław
Przemysław Witkowski stworzył wyjątkową i niezwykle istotną książkę, która porusza temat faszyzmu. Jego podejście jest fascynujące i niespotykane dotychczas na świecie. Zamiast skupiać się na powierzchownych różnicach, autor zagłębia się w istotę procesów XX i XXI wieku, od systemowych dysfunkcji po mitologie czy wizje tożsamości.
Faszyzm jest obecny tuż obok nas, a Przemysław Witkowski potrafił udowodnić to niezwykle przekonująco. Nie ukrywa się w mrocznych zakamarkach czy ciasnych kryjówkach, lecz jest blisko nas, przesiąkając nasze życie. Autor nie obiecuje magicznego rozwiązania problemu, ale przedstawia rozległe korzenie współczesnego faszyzmu. Daje nam ważne wskazówki, jak szukać antidotów i gdzie je zastosować. Co więcej, dostarcza nam wiedzy, która utrudnia wykręcanie się od odpowiedzialności, mówiąc „nie wiedziałem”.
Przemysław Witkowski to doświadczony politolog, historyk idei, który jest adiunktem w Collegium Civitas. Jest również badaczem ruchów i grup radykalnych, zajmującym się związkami ideologii i popkultury. Jako dziennikarz i publicysta, autor ma już na swoim koncie takie publikacje jak „Chwała supermanom” (2017) i „Laboratorium przemocy. Polityczna historia Romów” (2020).

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!