Fototapeta – Michał Witkowski

CENA KSIAZKI 300x150 - Fototapeta - Michał Witkowski

Fototapeta 184x300 - Fototapeta - Michał WitkowskiZbiór opowiadań Michała Witkowskiego. W pierwszej części Witkowski podejmuje temat kolaboracji z życiem, cofa się do czasów komunizmu i zastanawia, czym dla dzisiejszego młodego człowieka, który nie otarł się o historię, są pojęcia takie jak kolaboracja, ojczyzna, miłość czy śmierć. 
W drugiej części autora interesują nierealne marzenia, kiczowate sny, złudne wyobrażenia, którymi karmi nas kultura masowa. Właśnie dla wszystkich tandetnych strzępków tej kultury, które wałęsają się po naszej podświadomości, Witkowski stosuje określenie fototapeta. Jego bohaterom wydaje się, że rzeczywistość, która została im dana, jest gorsza, niż powinna być, że z jakichś względów miało być inaczej. Obrażają się, wychodzą z domu i nigdy nie wracają. Autor zastanawia się, czy rzeczywiście ktoś nam obiecywał, że będzie inaczej, że życie jest gdzie indziej, że zasługujemy na coś lepszego… . Książka znalazła sie wśród wśród nominowanych do Paszportów Polityki 2006.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Jedna odpowiedź do “Fototapeta – Michał Witkowski”

  1. Witkowski powieści pisze lepsze, niż opowiadania. A przynajmniej mi się tak wydaje. Co nie znaczy, że są złe, wręcz przeciwnie. Do przeczytania.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!