FRED KELEMEN W BLASKU CIEMNOŚCI GLEAMING DARK

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - FRED KELEMEN W BLASKU CIEMNOŚCI GLEAMING DARK

FRED KELEMEN W BLASKU CIEMNOŚCI GLEAMING DARK
„W blasku ciemności” to fascynująca książka, która przenosi nas w świat poezji filmowej. Jej autorem jest Fred Kelemen, wybitny niemiecki reżyser i operator, który w swoim twórczym dziele uosabia siłę poezji, jaką niesie za sobą kino.
Kelemen, przytaczając słowa Kafki, porównuje kamerę do poetyckiej broni, która potrafi rozbijać zamarznięte morze wewnątrz nas. To silna metafora, której przesłanie trafia w samo serce czytelnika. Autor podkreśla, że film ma moc głębokiego oddziaływania na nasze wnętrze, tak samo jak siekiera potrafi rozłupać lód w naszych duszach.
W trakcie rozmowy przeprowadzonej przez autora, odkrywamy kulisy dorastania Freda Kelemena w cieniu punka i RAF-u. To unikalne doświadczenia, które wpływały na jego wrażliwość artystyczną i kształtowały jego spojrzenie na świat. Wyjątkowe jest również doświadczenie, jakie Kelemen opisuje jako najpiękniejsze światło, jakie kiedykolwiek widział. To niezwykłe momenty, które zmuszają nas do zatrzymania się i zastanowienia nad tymi subtelnościami, których nie dostrzegalibyśmy w codziennym pędzie.
Książka wzbogacona jest unikalnymi fotografiami z prywatnego archiwum reżysera, które dodatkowo ilustrują jego narrację. To niezapomniane wizualne wspomnienia, które jeszcze bardziej przybliżają nam świat filmowej poezji.
Nie sposób zapomnieć o pełnej filmografii Freda Kelemena, która stanowi dodatek do tej wyjątkowej książki. Pozwala nam ona poznać dokładnie twórczość tego wybitnego artysty i jeszcze bardziej docenić jego wkład w świat kina.
„W blasku ciemności” to lektura, która porusza i przekonuje nas o niezwykłej mocy, jaką niesie za sobą sztuka filmowa. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników kina, którzy pragną poznać głębsze przesłanie ukryte za obrazem. Przekonaj się sam i daj się porwać w świat Freda Kelemena!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!