Grzybobranie Kulturowa historia psylocybiny MACIEJ LORENC

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Grzybobranie Kulturowa historia psylocybiny MACIEJ LORENC

Grzybobranie Kulturowa historia psylocybiny MACIEJ LORENC
Po latach demonizacji i kryminalizacji, psychodeliki ożywają w niezwykły sposób, a ich popularność rośnie na pograniczu nauki, kultury i biznesu. Wiodącą substancją, która poddawana jest intensywnym badaniom, jest psylocybina – związane z nią grzyby, nazywane „halucynogennymi” lub „magicznymi”, posiadają psychoaktywne właściwości. Fascynujące wyniki coraz to nowszych eksperymentów wskazują, że ta substancja nie tylko może pomagać w leczeniu różnorodnych zaburzeń psychicznych, takich jak depresja czy uzależnienia, ale również otworzyć nam drzwi do tajemnic świadomości i zrozumienia związków między mózgiem a umysłem.
Maciej Lorenc, w swojej książce „Grzybobranie Kulturowa historia psylocybiny”, przedstawia nam aktualny stan wiedzy na temat właściwości psylocybiny, a także wprowadza nas w jej fascynującą, pełną zwrotów akcji historię, której początki sięgają znacznie wcześniej niż działania prowadzące do jej kryminalizacji i próby włączenia jej w ramy medycyny zachodniej.
Dzięki tej książce, czytelnicy będą mogli odkryć:
– Jak psylocybina wpływa na nasz układ nerwowy i nasze funkcjonowanie
– Jakie mechanizmy leżą u podstaw terapeutycznego potencjału psychodelików oraz jakie zagrożenia niesie za sobą ich stosowanie
– Co wiemy na temat mikrodawkowania i jego wpływu na nasze samopoczucie
– Co stało się z mezoamerykańskimi kultami grzybowymi
– Jak grzyby psylocybinowe zdobyły swoje miejsce w zachodniej kulturze
– Kto stoi za finansowaniem renesansu psychodelików
– W jakich miejscach zainicjowano rewolucję praw, dążąc do legalnego dostępu do psychodelicznej terapii.
Ta książka to nie tylko naukowy przewodnik po świecie psylocybiny, ale także zaproszenie do fascynującej podróży, której celem jest zrozumienie i poznanie tajemnic psychodelików. Przekonaj się sam, jak ta substancja odmienia nasze spojrzenie na świat i otwiera nowe perspektywy w dziedzinie terapii i rozwoju osobistego.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!