You are currently viewing Historia 2 Podręcznik do liceum i technikum Zakres podstawowy Klasa 2	Jarosław Czubaty

Historia 2 Podręcznik do liceum i technikum Zakres podstawowy Klasa 2 Jarosław Czubaty

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Historia 2 Podręcznik do liceum i technikum Zakres podstawowy Klasa 2	Jarosław Czubaty

Historia 2 Podręcznik do liceum i technikum Zakres podstawowy Klasa 2 Jarosław Czubaty

Podręcznik, który umożliwi naukę historii absolwentom ośmioletniej szkoły podstawowej uczęszczających do liceum lub technikum. Sięgnij po publikację “Historia 2. Zakres podstawowy. Klasa 2” od Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych.

“Historia 2. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy. Klasa 2” zalicza się do zupełnie nowej serii podręczników do historii dla liceum i technikum, realizujących podstawę programową z zakresu podstawowego według najnowszych wytycznych. Jak wszystkie publikacje w cyklu, pozwala nauczycielowi zaprosić uczniów do podróży w przeszłość i sprawia, że z chęcią się w nią zaangażują.

Dodatkowym atutem podręczników jest ich nowoczesna forma: prócz treści z tekstami źródłowymi, znalazły się w nich takie innowacyjne elementy jak: nowoczesne mapy, diagramy czy infografiki.

Podręcznik “Historia 2. Zakres podstawowy. Klasa 2” wydawnictwa WSiP adresowany jest do uczniów klasy drugiej liceum ogólnokształcącego bądź technikum. Opisano w nim dzieje nowożytne do roku 1815, a treść podzielono na 7 działów:

– “Początki świata nowożytnego”,
– “Rzeczpospolita w XVI stuleciu”,
– “Europa w XVII wieku”,
– “Rzeczpospolita w dobie wojen XVII wieku”,
– “Europa i Świat w XVIII wieku”,
– “Rzeczpospolita w XVIII wieku”,
– “Epoka napoleońska”.

Każdy z działów podzielony jest na rozdziały (od 4 do 7) i zakończony powtórzeniem, które ułatwi usystematyzowanie wiedzy i przygotowanie się do prac klasowych. Przejrzysty układ tekstu z wytłuszczeniami i ilustracjami sprzyja przyswajaniu treści. Praca z tekstem źródłowym rozwija umiejętności ucznia, zaś biogramy znanych postaci są ciekawym urozmaiceniem treści podręcznika.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!