You are currently viewing Janusz Kukuła Ja to ktoś inny Lerski Tomasz

Janusz Kukuła Ja to ktoś inny Lerski Tomasz

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Janusz Kukuła Ja to ktoś inny Lerski Tomasz

Janusz Kukuła Ja to ktoś inny Lerski Tomasz
Dyrektor Janusz Kukuła (ur. 1953) to postać legendarnej sławy w Polskim Radiu. Jego nieprzerwana kariera od lat siedemdziesiątych XX wieku jako reżyser, a od 1992 r. jako dyrektor Teatru Wyobraźni, uczyniła go ikoną tej instytucji. Jego wkład w adaptacje literackie dla radia i ponad 1500 słuchowisk radiowych, w tym kultowego „Cyrk odjechał, lwy zostały”, nagrodzonego Prix Italia w 1996 r., są niezaprzeczalnym dowodem na jego niezwykłe umiejętności.
W tomie „Ja to ktoś inny” Janusz Kukuła przybliża nam swoją fascynację literaturą piękną, zwłaszcza poezją, która towarzyszyła mu od młodości. Jednak na pierwszym planie znajduje się opowieść o jego pracy w Polskim Radiu. Autor dzieli się wspomnieniami związanych z plejadą wybitnych aktorów oraz innymi twórcami słuchowisk radiowych – autorami, reżyserami, kompozytorami, dźwiękowcami. Przez pryzmat swojej pracy ukazuje nam kulisy Teatru Polskiego Radia i dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat teraźniejszości i przyszłości tej wyjątkowej sceny.
Nie brakuje również miejsca na ważne momenty w życiu Janusza Kukuły, takie jak powstanie festiwalu „Dwa Teatry”, powołanie nagrody Wielkiego Splendora dla wybitnych twórców radia czy też utworzenie Muzeum Teatru Polskiego Radia w Baranowie Sandomierskim. W 2021 r. podczas uroczystego otwarcia tego „Muzeum Słów i Głosów”, dyrektor Janusz Kukuła otrzymał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” – zasłużone wyróżnienie za jego wieloletni wkład w kulturę.
Publikację pięknie ilustrują ponad sto fotografii, które pochodzą zarówno z prywatnych zbiorów autora, jak i z Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz agencji fotograficznych. To niepowtarzalne zdjęcia przenoszą nas w świat Janusza Kukuły i pozwalają nam jeszcze głębiej zrozumieć jego pasję i osiągnięcia. „Ja to ktoś inny” to inspirująca lektura dla wszystkich miłośników radia, sztuki i polskiej kultury.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!