Matematyka Zbiór zadań do liceów i techników Klasa 3 Zakres rozszerzony Dla absolwentów GIMNAZJUM Elżbieta Kurczab Elżbieta Świda Marcin Kurczab

CENA KSIAZKI 300x150 - Matematyka Zbiór zadań do liceów i techników Klasa 3 Zakres rozszerzony Dla absolwentów GIMNAZJUM	Elżbieta Kurczab Elżbieta Świda Marcin Kurczab

Matematyka Zbiór zadań do liceów i techników Klasa 3 Zakres rozszerzony Dla absolwentów GIMNAZJUM Elżbieta Kurczab Elżbieta Świda Marcin Kurczab

Matematyka jest obowiązkowym przedmiotem na maturze, wielu abiturientów zdaje ją na poziomie rozszerzonym. Uczniom ostatniej klasy trzyletniego liceum przyda się więc „Matematyka. Zbiór zadań do liceów i techników. Klasa 3. Zakres rozszerzony”.

Niniejszy zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem dla matematyki do liceów i techników, stanowiąc jego cenne uzupełnienie. Treści zawarte w podręczniku, a utrwalane przy pomocy niniejszego zbioru zadań zgodne są z obowiązującą od września 2012 roku podstawą programową dla dotychczasowych liceów i techników, do których trafiali uczniowie po ukończeniu gimnazjum.

W zbiorze tym zawarto bardzo dużo zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Do części z nich sięgnąć mogą wszyscy uczniowie, również ci przygotowujący się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym. Proponowane przez autorów zadania doskonale pomogą w przygotowaniu się do matury na poziomie rozszerzonym. Charakter zgromadzonych przykładów i ich mnogość umożliwi każdemu nauczycielowi optymalny wybór zadań do rozwiązywania na lekcjach, ale także do wykonywania jako prace domowe czy ćwiczenia kontrolne.

„Matematyka. Zbiór zadań do liceów i techników. Klasa 3. Zakres rozszerzony” to również publikacja, z którą uczeń może pracować samodzielnie. Ułatwiają to zamieszczone po każdym rozdziale zadania powtórzeniowe i testy sprawdzające. Na końcu zbioru znalazły się wskazówki i odpowiedzi do zadań. Nic, tylko się uczyć!

Marcin Kurczab jest autorem podręczników, zbiorów zadań, programów nauczania i wszelkich materiałów pomocniczych do nauczania matematyki w liceum i technikum. Elżbieta Kurczab jest współautorką wielu publikacji naukowych z zakresu matematyki, zarówno podręczników i zbiorów zadań, jak i próbnych arkuszy maturalnych. Elżbieta Świda jest współautorką serii podręczników i zbiorów zadań oraz materiałów powtórzeniowych do nauki matematyki w szkołach średnich.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!