Menedżerowie. Jak myślą i pracują wielcy stratedzy piłki nożnej – Mike Carson

Menedżerowie. Jak myślą i pracują wielcy stratedzy piłki nożnej 188x300 - Menedżerowie. Jak myślą i pracują wielcy stratedzy piłki nożnej - Mike CarsonChcesz poznać tajniki pracy Fergusona, Mourinho, Wengera czy Ancelottiego?
Na piłce nożnej zna się każdy. Wszyscy też twierdzą, że potrafiliby być menedżerami piłkarskimi. Ale czy wiedzą, jak osiągać wyznaczone cele, pracując w nieustannym napięciu, jak zarządzać genialnym piłkarzem, co zrobić, aby zawodnicy byli lojalni, jak kierować zespołem w kryzysie i jak zbudować trwały sukces?
W tej książce najsłynniejsi menedżerowie piłkarscy szczegółowo omawiają swą pracę. Wyjaśniają, jakie stosują metody, pokazują, czego się nauczyli w trakcie kariery, opisują decyzje, które podejmują.
O bezpardonowej rywalizacji, nieustannej kontroli ze strony mediów i kibiców, ogromnych naciskach, ale przede wszystkim o instytucji menedżera – przywódcy, od którego zależy sukces każdej drużyny – opowiadają najwybitniejsi szkoleniowcy: Ferguson, Mourinho, Redknapp, Ancelotti, Allardyce, Rogders, Mancini, Wenger, Hodgson, Warnock i wielu innych.

Mike Carson pięć lat pracował w firmie McKinsey & Company. Obecnie jest współwłaścicielem firmy konsultingowej Aberkyn specjalizującej się w biznesie i transformacjach ludzkich. Jest ekspertem w dziedzinie przywództwa i kibicem Manchesteru City. Mieszka w Winchester z żoną i czworgiem dzieci.

 

Jedna odpowiedź do “Menedżerowie. Jak myślą i pracują wielcy stratedzy piłki nożnej – Mike Carson”

  1. Jak to jest, że u nas nie ma takich fachowców? Niemożliwe, żeby w takim dużym kraju, nie było mądrych szkoleniowców, a jednak… Nasi trenerzy nie czytają, a powinni. Może ktoś im poczyta do snu tę książkę, bo zapewniam, że warto. Ale jak to u nas – i tak nic nie zrozumieją!!!

Leave a Reply