Miecz i tarcza komunizmu. Historia aparatu bezpieczeństwa w Polsce 1944 -1990 – Ryszard Terlecki

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Miecz i tarcza komunizmu. Historia aparatu bezpieczeństwa w Polsce 1944 -1990 - Ryszard Terlecki

Miecz i tarcza komunizmu. Historia aparatu bezpieczeństwa w Polsce 1944 1990 203x300 - Miecz i tarcza komunizmu. Historia aparatu bezpieczeństwa w Polsce 1944 -1990 - Ryszard TerleckiPierwsza popularna książka o służbach specjalnych PRL.
Efekt siedmioletniej pracy naukowej jednego z pierwszych pracowników IPN-u. Pełna wstrząsających faktów, przystępnie napisana, historia służb specjalnych w Polsce od końca II wojny światowej do roku 1990. Rzetelność, aktualność tematu oraz osoba autora (profesor historii, dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie) sprawia, że mamy do czynienia z interesującą propozycją popularnonaukową.
Książka ilustrowana zdjęciami, zawiera bogaty indeks nazwisk.
Doskonała pomoc naukowa, a także pasjonująca lektura dla wszystkich zainteresowany historią Polski.

Ryszard Terlecki – urodzony w 1949 roku. Profesor w Instytucie Historii PAN. Prorektor Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Publicysta, redaktor i współpracownik wielu czasopism. Od 2000 r. naczelnik Biura Edukacji Publicznej w krakowskim Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej, od 2006 roku Dyrektor tego Oddziału. Autor wielu książek, m.in.: Dyktatura zdrady. Polska w 1947 roku, Profesorowie UJ w aktach UB i SB.

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. ełgie kontra

    Odkrywania prawdy ciąg dalszy. To jest książka historyczna poważnego historyka, ale czyta się jak najlepszą powieść!

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!