Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein Kiersten White

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein	Kiersten White

Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein 200x300 - Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein	Kiersten WhiteMroczne dzieje Elizabeth Frankenstein Kiersten White

Znasz historię Frankensteina? Sięgnij po “Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein” by poznać ją na nowo.

Odkryj mroczne sekrety widziane oczami kobiety i dowiedz się więcej z relacji Elizabeth.

“Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein” to opowieść rzucająca nowe spojrzenie na losy Victora Frankensteina. Choć książka odnosi się do znanej wszystkim historii najsłynniejszego potwora wszech czasów, to zastajemy w niej relację nową, bardzo osobistą, przedstawioną przez żonę Victora, Elizabeth. To ona jest bowiem główną bohaterką powieści Kiersten White.

Elizabeth Frankenstein przyszła na świat jako Elizabeth Lavenza. Jej matka zmarła, ojciec został uwięziony, a wszelki majątek przepadł. Dziewczynka trafiła pod opiekę kobiety, która zajmowała się wychowaniem czwórki swoich dzieci i – delikatnie mówiąc – nie była zachwycona swą nową rolą. Nie żałowała dziecku razów za najdrobniejsze przewinienia, a czasem nawet biła bez powodu; co więcej, wielokrotnie groziła, że dziewczynkę zabije. Gdy nadarzyła się ku temu okazja, kobieta bardzo chętnie sprzedała dziecko bogatej rodzinie Frankensteinów. Elizabeth miała zostać towarzyszką zabaw niewiele od niej starszego Victora, a z ubogiej rudery zabrała ją osobiście matka chłopca.

Choć chłopca obawiała się nawet jego rodzina, Elizabeth bardzo dobrze sprawdzała się w swej roli. Początkowo była towarzyszką zabaw Victora, później jego przyjaciółką, w końcu zaś narzeczoną. Choć znacznie różnił się od swoich rówieśników, dziewczyna doskonale się z nim porozumiewała, wykorzystując swą inteligencję i wrodzony spryt oraz zręczne manipulowanie otoczeniem. Gdy oboje dorastają, a Victor wyjeżdża na studia do Ingolstadt, Elizabeth szybko orientuje się, że rodzina Frankensteinów już jej nie potrzebuje. Toteż pod nieobecność sędziego Frankensteina nastolatka udaje się w podróż, by odnaleźć swego przyjaciela. Jakie będą skutki podjętych przez nią decyzji? Jaką mroczną i szokującą prawdę odkryje?

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!