Novecento – Alessandro Baricco

CENA KSIAZKI 300x150 - Novecento - Alessandro Baricco

Novecento 188x300 - Novecento - Alessandro BariccoHistoria Novecenta, fikcyjnego pianisty i kompozytora o niebywałym talencie, który oficjalnie nie istniał dla świata i który całe swoje życie spędził na statku kursującym pomiędzy Europą a Ameryką. Novecento tam się urodził i tam został porzucony przez rodziców-emigrantów. Genialny samouk błyskawicznie opanował grę na fortepianie i wraz z orkiestrą zabawiał podróżnych swoją niezwykłą muzyką. Pewnego razu postanowił zejść na ląd i zostać na zawsze w Ameryce, ale przeraził go ogrom miasta, które ujrzał z trapu i którego końca nie mógł dostrzec. Dla niego wszystkim był statek, dwa tysiące pasażerów, osiemdziesiąt osiem klawiszy fortepianu i muzyka. To był jego świat, którego za żadną, nawet cenę najwyższą, nie chciał opuścić.
Na podstawie „Novecenta” Giuseppe Tornatore nakręcił słynny film „1900 – człowiek legenda” z Timem Rothem w tytułowej roli.

Alessandro Baricco (ur. 1958), włoski powieściopisarz, autor sztuk teatralnych, krytyk muzyczny i teatralny, eseista. Międzynarodową sławę zdobył bestsellerową powieścią „Jedwab”. Ta i kolejne nagradzane książki przyniosły mu światowy rozgłos.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Jedna odpowiedź do “Novecento – Alessandro Baricco”

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!