Pocztówka z Mokum 21 opowieści o Holandii Piotr Oczko

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Pocztówka z Mokum 21 opowieści o Holandii Piotr Oczko

Pocztówka z Mokum 21 opowieści o Holandii Piotr Oczko
Poznaj fascynujący świat Holandii w książce „Pocztówka z Mokum” autorstwa Piotra Oczki. Ta pełna wiedzy i pasji opowieść zabierze Cię w podróż po ukochanej kulturze holenderskiej, odkrywając tajemnice i historie, których nie znajdziesz w przewodnikach turystycznych.
Czy zastanawiałeś się, dlaczego Holendrzy mają obsesję na punkcie sprzątania? Jak czytać seksualne aluzje w dawnej sztuce? A może jesteś ciekawy, czy domek dla lalek może kosztować więcej niż kamienica? Piotr Oczko odpowiada na te pytania i wiele innych, prowadząc Cię przez labirynt ulic Amsterdamu i innych holenderskich miast.
Autorem tej niezwykłej książki jest profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Piotr Oczko, który od ponad 20 lat poświęca swoje badania i pasję kulturze Holandii. Jego erudycja, reporterskie zacięcie i ogrom wiedzy czynią tę publikację niezwykle wartościową.
Istotą „Pocztówki z Mokum” jest odkrywanie ukrytych znaczeń na obrazach dawnych mistrzów, zaglądanie do XVII-wiecznych kościołów i burdeli, oraz patrzenie w oczy dumnym mieszczanom i czarnoskórym niewolnikom. To podróż, która zabiera Cię w przeszłość i teraźniejszość Holandii, pozwalając zatrzymać się na chwilę, by przyjrzeć się współczesnym Holendrom.
W tej pozycji znajdziesz też ślady Zbigniewa Herberta, polskiego pisarza, który również zakochał się w kulturze holenderskiej. Odkryjesz Mokum, czyli „bezpieczną przystań” dla holenderskich Żydów, którą nazywano Amsterdamem w jidysz. Jednak „Pocztówka z Mokum” to nie tylko podróż po Holandii, ale także podróż do samego siebie.
Jeśli nie miałeś jeszcze okazji odwiedzić Holandii, ta książka pozwoli Ci zobaczyć ten kraj inaczej, jakbyś sam tam był. Piotr Oczko stworzył literaturę o wielkiej sile, której nie sposób opisać słowami. Dołącz do niego w tej niezapomnianej podróży przez kulturę Holandii i odkryj samych siebie.
*** Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem kultury holenderskiej, czy po prostu chcesz poznać fascynujący świat Mokum, ta książka jest dla Ciebie. Przeplatając historię z teraźniejszością, Piotr Oczko nie tylko wprowadza nas w tajemnice Holandii, ale również odkrywa nam nowe spojrzenie na naszą własną polską rzeczywistość.
Profesor Antoni Ziemba twierdzi, że „Pocztówka z Mokum” można porównać jedynie do słynnej „Martwej natury z wędzidłem” Zbigniewa Herberta. Jednak Piotr Oczko unika uproszczeń i błędów, które popełnił poeta, dzięki czemu jego książka staje się jeszcze bardziej wartościowa.
Piotr Oczko, to nie tylko profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale także wytrawny znawca kultury holenderskiej. Jego zainteresowania koncentrują się na traumach, ludzkich obsesjach oraz Wykluczonych i Odmieńcach wszelkiego rodzaju. To pasjonujące połączenie wiedzy i zamiłowania sprawia, że „Pocztówka z Mokum” jest niezwykle wartościową lekturą.
Nie czekaj dłużej, aby poznać fascynujący świat Holandii i samych siebie. Przeżyj przygodę w Mokum razem z autorem tej wyjątkowej książki.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!