You are currently viewing Powrót Karmazynowej Gwardii Imperium Malazańskie Tom 2 Esslemont Ian C.

Powrót Karmazynowej Gwardii Imperium Malazańskie Tom 2 Esslemont Ian C.

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Powrót Karmazynowej Gwardii Imperium Malazańskie Tom 2 Esslemont Ian C.

Powrót Karmazynowej Gwardii Imperium Malazańskie Tom 2 Esslemont Ian C.
Druga część serii „Powrót Karmazynowej Gwardii” autorstwa Iana C. Esslemonta to prawdziwie wciągająca lektura, która składa się na kolejny rozdział w burzliwej historii Imperium Malazańskiego.
W momencie powrotu Karmazynowej Gwardii do Imperium Malazańskiego, sytuacja jest nadzwyczaj niepewna. Wojna wyczerpała siły Imperium, a zdrady i rywalizacje dodatkowo je osłabiły. Czy cesarzowa Laseen straciła panowanie nad sytuacją? To pytanie dręczy wielu. Ponadto, podbite królestwa i księstwa zaczynają domagać się niepodległości.
Oddziały Gwardii przekraczają granice Quon Tali, miasta, które buzuje napięciem. Wraz z nimi powraca pamięć Ślubów wiecznego sprzeciwu, złożonych przed wiekami wobec istnienia imperium. Jednak niektórzy członkowie elity Gwardii, znani jako Zaprzysiężeni, posiadają daleko idące ambicje. Starożytne istoty również próbują realizować swoje tajemnicze cele. A czeka tam także tajemniczy szermierz zwany Wędrowcem, który wraz ze swoim towarzyszem, Erekiem, zmierza ku konfrontacji, której jeszcze nikt nie przeżył.
Nie tylko Karmazynowa Gwardia przygotowuje się do wojny. Dowódcy i magowie Laseen, znani jako „Stara Gwardia”, stają się coraz bardziej zniecierpliwieni jej rzekomymi błędami. Czy Laseen przechytrzy wszystkich? Czy może wykorzysta powstania jako pretekst do pozbycia się ostatnich irytujących współpracowników Kellanveda, wcześniejszego cesarza?
Ta epicka powieść jest pełna napięcia i akcji. Czytelnik zostaje wciągnięty w wewnętrzne spory Imperium Malazańskiego, odczuwając wszystkie emocje, które towarzyszą odrodzeniu Gwardii. Esslemont stworzył wiarygodne postacie, z którymi można się utożsamiać i odczuwać ich dylematy.
„Powrót Karmazynowej Gwardii” to niezwykle ekscytujący tom z serii, który przypadnie do gustu zarówno fanom fantastyki, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z literaturą tego gatunku.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!