Rowerem przez Polskę Ludową Portret kraju z 1958 roku Newman Bernard

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Rowerem przez Polskę Ludową Portret kraju z 1958 roku Newman Bernard

Rowerem przez Polskę Ludową Portret kraju z 1958 roku Newman Bernard
Podróżując rowerem przez Polskę Ludową w 1958 roku, Bernard Newman staje się świadkiem odrodzenia kraju po okresie stalinizmu. Jego książka „Rowerem przez Polskę Ludową” przedstawia unikalne spojrzenie na Polskę z perspektywy brytyjskiego podróżnika.
Polityczne zmiany w kraju przyciągają uwagę całego świata, a Newman chętnie korzysta z tej okazji, aby opowiedzieć czytelnikom historię Polski. Wzbogaca ją swoimi najnowszymi spostrzeżeniami i obserwacjami, tworząc barwny portret kraju nad Wisłą.
Autor podróżuje przez polskie drogi i bezdroża, spotykając różnorodne grupy społeczne. Chłopi, robotnicy fabryczni, poeci, politycy, dziennikarze, nauczyciele i wojskowi stają się bohaterami jego opowieści. Ich historie, których nie znajdziemy w podręcznikach historii, odkrywają przed czytelnikami nieznane oblicze Polski Ludowej.
Opisując tę podróż, Newman skupia się na oddaniu atmosfery kraju, ale i na indywidualnych losach jego mieszkańców. Czytelnik ma okazję poznać Polskę z perspektywy bliskiej i osobistej, co sprawia, że książka staje się nie tylko fascynującym portretem kraju, ale także prowokuje do refleksji nad historią i ludzkimi losami.
Dla kogoś, kto interesuje się historią Polski Ludowej, ta książka jest nieocenionym źródłem wiedzy i emocji. „Rowerem przez Polskę Ludową” to ostatnie spojrzenie na kraj przez brytyjskiego podróżnika, które z pewnością pozostawi w czytelnikach niezapomniane wrażenie.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!