You are currently viewing Strefa napięć  Marek Kaczmarzyk

Strefa napięć Marek Kaczmarzyk

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Strefa napięć  Marek Kaczmarzyk

Strefa napięć Marek Kaczmarzyk

Dlaczego nasze relacje z nastolatkami bywają tak napięte? Skąd bierze się wrażenie, że zawodzimy jako rodzice, nauczyciele czy wychowawcy? Czy możemy uniknąć konfliktu pokoleń? Co się dzieje w mózgu nastolatka? Czy potrzebujemy nowej edukacji?

W tej książce Marek Kaczmarzyk oferuje nowe spojrzenie na nasze domowe i szkolne „strefy napięć”. Przygląda się im z perspektywy współczesnej neurobiologii, która wyjaśnia wiele spośród wcześniej niezrozumiałych zjawisk towarzyszących dorastaniu i relacjom między bliskimi sobie ludźmi.

Ta książka pomoże rodzicom, nauczycielom i wychowawcom lepiej zrozumieć nastolatków, aby w relacjach z nimi zachować więcej wyrozumiałości i cierpliwości.

Nasze wzajemne relacje są jak wieże. Budujemy je od momentu spotkania. Niższe piętra wspierają lub osłabiają kolejne. W każdej chwili, jaką spędzamy razem, decydujemy o tym, czy budujemy wspólny dom, czy wieżę Babel – Marek Kaczmarzyk.
Relacje dorosłych z nastolatkami bywają bardzo napięte. Wywołują u nas – rodziców, nauczycieli i wychowawców – gniew, frustrację, a czasem bolesne poczucie winy. Zaczynamy się zastanawiać, czy nie popełniliśmy jakichś błędów wychowawczych. A z czasem niejednokrotnie tracimy pewność siebie.
Książka Strefa napięć. Historia naturalna konfliktu z nastolatkiem ma przede wszystkim pomóc nam, dorosłym, złapać oddech. Prof. Marek Kaczmarzyk chce nam przede wszystkim pomóc zrozumieć nastolatka.
Jako neurobiolog tłumaczy nam, co się dzieje w mózgu człowieka na tym kluczowym etapie rozwoju. Wyjaśnia, skąd biorą się zachowania, które nam, dorosłym, wydają się często niewłaściwe, nieracjonalne, ryzykowne i trudne do zaakceptowania. Omawia neurobiologiczne podstawy empatii i naszych relacji z nastolatkami.

Autor chce nam przekazać, że nie wszystko od nas zależy. Pewne rzeczy możemy tylko zrozumieć i zaakceptować. Czasem to właśnie przychodzi nam najtrudniej.
Jednak kiedy je zrozumiemy, jesteśmy w stanie reagować bardziej świadomie.

Strefa napięć pokazuje, że to, co przypisujemy często naszym błędom lub złym intencjom nastolatków, jest bezpośrednią konsekwencją neurobiologii ich mózgów.
Jeśli jesteś rodzicem, nauczycielem lub wychowawcą, jeśli masz do czynienia z nastolatkami na zajęciach muzycznych, w świetlicy czy klubie sportowym, i jeśli relacje z nastolatkami sprawiają Ci trudność, ta książka może Ci pomóc.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!