You are currently viewing Survivalowe patenty Zrób to sam (DIY) Frankowski Paweł Wyrzykowski Marian “Radar”

Survivalowe patenty Zrób to sam (DIY) Frankowski Paweł Wyrzykowski Marian “Radar”

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Survivalowe patenty Zrób to sam (DIY) Frankowski Paweł Wyrzykowski Marian "Radar"

Survivalowe patenty Zrób to sam (DIY) Frankowski Paweł Wyrzykowski Marian “Radar”
62 przedmioty niezbędne do przetrwania

Kto więcej umie, nie zginie… w głuszy

Survival to nie bajka dla grzecznych dzieci. Uprawianie survivalu, który tłumaczy się jako sztukę przetrwania, ma nas przygotować do wyjścia obronną ręką z ekstremalnych sytuacji. Wymaga on od człowieka naprawdę sporo, od wiedzy dotyczącej wzywania pomocy, przez umiejętności wybudowania schronienia, skonstruowania urządzenia do uzdatniania wody i przygotowania miejsca do przyrządzenia posiłku, aż po tworzenie przydatnych w terenie przedmiotów. Czasem dosłownie z niczego, zgodnie z zasadą do it yourself (DIY).

Książka stanowi zbiór przeszło 60 survivalowych i bushcraftowych lifehacków (patentów), z których można korzystać w terenie, ale też w domu. Zawiera również informacje, skąd brać te pomysły i jak je sprawnie realizować. Wiele rzeczy, które traktujemy jak odpady i wyrzucamy, można przerobić, by dać im drugie życie. Upcykling przydaje się szczególnie w sytuacjach bardzo trudnych, kiedy można polegać jedynie na sobie i na tym, co znajduje się w najbliższym otoczeniu. Butelki, puszki, części samochodowe lub rowerowe i tym podobne porzucone w lesie śmieci to dla survivalowca nie odpadki, a skarby, z których jest w stanie wyczarować niezbędnik przetrwania.

Książka adresowana jest zarówno dla fanów survivalu i bushcraftu, instruktorów, wychowawców i nauczycieli (Zielone szkoły, EDB), animatorów survivalu, jak i rodziców.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!