Ucieczka na południe Sławomir Mrożek

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Ucieczka na południe Sławomir Mrożek

Ucieczka na południe Sławomir Mrożek
Zapraszamy do ponownego odkrycia kultowej powieści satyrycznej Sławomira Mrożka – „Ucieczka na południe”! Ta niezwykła książka, opatrzona wspaniałymi ilustracjami autora, przeniesie Cię w absurdalny świat polskiej rzeczywistości lat 60. ubiegłego wieku.
Bohaterowie naszej opowieści to trzech młodych chłopców oraz inteligentny małpolud z Sumatry, który przebrany jest w strój krakowianki. Razem uciekają przed groźnym i demonicznym Mephistem Kovalskim, który ściga ich przez całą Polskę. Ich pełne przygód podróże prowadzą przez Warszawę, Kraków i Zakopane, aż w końcu docierają na południe kraju.
Podróżujący spotykają po drodze szereg niezwykłych scen i miejsc, które stanowią groteskowe pomniki tamtych czasów. Zobaczą dymiący komin, dla którego nie zdążono zbudować fabryki, zwiedzą małomiasteczkowe zoo, gdzie oszczędności budżetowe sprawiają, że dzik musi udawać, że jest zamknięty w klatce, a nawet będą świadkami topienia dziecięcych bucików na lewą nogę w Wiśle. To wszystko są karykaturalne symbole tamtej ideologii, które może dziś budzą niedowierzanie, ale pewne rysy Mrożkowskich bohaterów można dostrzec także u mieszkańców współczesnej Polski.
„Ucieczka na południe” to nie tylko wyjątkowa powieść satyryczna, ale również doskonała lekcja historii, której treści będą trwać przez wieki. Przeczytaj tę niezwykłą książkę i przekonaj się, jak aktualne mogą być jej przesłania również dzisiaj!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!