Vivian Maier Niania, która zmieniła historię fotografii Ann Marks

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Vivian Maier Niania, która zmieniła historię fotografii Ann Marks

Vivian Maier Niania, która zmieniła historię fotografii Ann Marks
Odkrycie zdjęć Vivian Maier było prawdziwym fenomenem w świecie fotografii. Jej prace budzą ogromne zainteresowanie i zachwyt zarówno wśród galerii, jak i kolekcjonerów na całym świecie. Niektórzy okrzyknęli ją jedną z najważniejszych fotografek XX wieku. Jednakże, prawdziwa tożsamość Vivian Maier była nieznana. Przez całe życie pracowała jako niania i skrywała swoją traumatyczną przeszłość przed rodzinami, dla których pracowała. Kto tak naprawdę była Vivian Maier?
Ann Marks dokładnie badała życie Vivian i zebrała dokumenty, 140 000 fotografii oraz osoby, które miały kontakt z artystką w różnych etapach jej życia. Dzięki temu, powstała kompletna biografia Vivian Maier, która jest jedyna w swoim rodzaju. Dodatkowym atutem tej książki jest bogata kolekcja niemal 400 zdjęć, wiele z nich prezentowanych publicznie po raz pierwszy.
Vivian Maier przez swoje dzieła ocaliła czasy, które mogłyby zostać zapomniane. Dzięki dociekliwości Ann Marks, życiorys tej utalentowanej artystki zostaje uratowany przed zapomnieniem. Przesłanie tej książki jest niezwykle ważne – każdy kto zatrzyma się na chwilę nad zdjęciami Vivian Maier, odkryje nie tylko jej talent, ale także historię jednej niezwykłej kobiety.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!