You are currently viewing Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o żydach, ale za bardzo baliście się zapytać Bartosz Węglarczyk Jonny Daniels

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o żydach, ale za bardzo baliście się zapytać Bartosz Węglarczyk Jonny Daniels

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o żydach, ale za bardzo baliście się zapytać Bartosz Węglarczyk Jonny Daniels

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o żydach, ale za bardzo baliście się zapytać
Bartosz Węglarczyk Jonny Daniels
Bartosz Węglarczyk: Z Jonnym spotkaliśmy się kilka lat temu w Warszawie. Zaprzyjaźniliśmy się. Bez przerwy rozmawiamy o wszystkim: o dziewczynach, o jedzeniu, o psach i naprawdę sporo o Donaldzie Trumpie. Zwykle zgadzamy się ze sobą, chociaż nie zawsze. Czasami się kłócimy, zwłaszcza jeżeli chodzi o politykę.

Obaj mocno wierzymy, że rozmowa jest najważniejsza. Niekoniecznie musimy się zgadzać. Ludzie boją się nieznanego. Im lepiej kogoś poznamy, tym większa jest szansa na to, że nie będziemy danego człowieka traktować jako zagrożenia. Ignorancja niszczy świat. Ta książka jest naszą próbą, by go uratować, a przynajmniej małą jego cząstkę.

Obiecaliśmy sobie, że będziemy szczerzy. Jonny odpowiada na wszystkie oczywiste, dziwne i skandaliczne pytania na temat Żydów. Z wielu z nich obaj się śmiejemy. Wiemy, że ludzie czasami boją się pytać o pewne sprawy, dlatego postanowiliśmy sami zadać wszystkie mądre i głupie pytania w waszym imieniu. Zebraliśmy je, ułożyliśmy w listę i zaczęliśmy po kolei na nie odpowiadać. Bez żadnych uników.

Nie zamierzamy reprezentować nikogo poza nami. To jest szczera prawda, nasza szczera prawda, ale nie musi to być wasza prawda.
Dopóki komunikujemy się ze sobą, świat ma szansę stać się nieco lepszym miejscem do życia.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!