Wszystko na darmo Kempowski Walter

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Wszystko na darmo Kempowski Walter

Wszystko na darmo Kempowski Walter
„Wszystko na darmo” to jedna z najwybitniejszych powieści o II wojnie światowej, która przenosi nas do Prus Wschodnich w styczniu 1945 roku. Opowieść koncentruje się na dworze rodziny von Globig, Georgenhof, który popada w ruinę w obliczu odwrotu wojsk niemieckich i nadchodzącej Armii Czerwonej. Ciocia zarządza majątkiem jak najlepiej potrafi, gdyż Eberhard von Globig, oficer niemieckiej armii, został wysłany na front, pozostawiając żonę Katharinę i ich dwunastoletniego syna Petera. Sytuacja jest trudna, ale życie pojawiających się w Georgenhof gości toczy się dalej banalnie, tak samo jak zawsze.
„Wszystko na darmo” to pełny obraz zagłady niemieckiego świata w Prusach Wschodnich, ukazujący moralną, kulturową i materialną klęskę. Autor, Kempowski, przedstawia tę historię bez patosu i sentymentalizmu, często z sarkastycznym poczuciem humoru. Stawia również fundamentalne pytania o winę, odpowiedzialność i stopień uwikłania przedstawicieli elit – mieszczan, posiadaczy ziemskich, urzędników, nauczycieli, duchownych – w narodowy socjalizm.
Książka „Wszystko na darmo” ukazała się w 2006 roku w Niemczech i została uznana przez krytykę za wybitne dzieło. To ostatnia powieść w dorobku autora, która porusza ważne tematy i wnikliwie analizuje tragiczne wydarzenia II wojny światowej. Przeczytaj tę książkę, aby przeżyć historię i poznać głębsze przesłanie, które autor chce nam przekazać.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!