You are currently viewing Zapiski oficera Armii Czerwonej Piasecki Sergiusz

Zapiski oficera Armii Czerwonej Piasecki Sergiusz

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Zapiski oficera Armii Czerwonej Piasecki Sergiusz

Zapiski oficera Armii Czerwonej Piasecki Sergiusz
„Niezwykłe spojrzenie na polską rzeczywistość Kresów w zapiskach oficera Armii Czerwonej”
Ruszył w przedświt, aby ocalić lud od kapitalistycznego jarzma. Na czele niezwyciężonej Armii Czerwonej, Michaił Zubow pomaszerował dumnie przez granice Polski, gotowy do wyzwolenia swoich braci spod burżuazyjnej uciskającej tyranii. Jego przystanek – zaczarowane Vilnius (dawniej Wilno), które okazało się prawdziwym kapitalistycznym eldorado! Tam ludzie noszą buty, mężczyźni dumnie prezentują kapelusze, a kobiety występują w pięknych pończochach i kolorowych sukienkach. A co więcej, wszyscy mają swobodny dostęp do chleba, kiełbasy i słoniny – jak wiele tylko dusza zapragnie.
Jednak dzięki uczciwości i oddaniu sowieckiego żołnierza, polscy krwiopijcy zostaną skutecznie powstrzymani. Sergiusz Piasecki w mistrzowski sposób opisuje spotkanie dwóch zupełnie różnych światów i ich konflikt światopoglądowy. Przedstawiając nam myślenie i zachowanie żołnierzy Armii Czerwonej, Piasecki precyzyjnie oddaje atmosferę tamtego czasu oraz to, czego doświadczyli mieszkańcy Kresów wschodnich RP.
To wyjątkowe wydawnictwo samodzielnych wydawców, „Zapiski oficera Armii Czerwonej”, to historia pełna satyry i poczucia humoru. To opowieść, która przybliża nam jedno z najbardziej fascynujących i kontrowersyjnych okresów historii Polski – okres sowieckiej okupacji. Skutecznie pokazuje nam, jak dzięki bohaterstwu i oddaniu sowieckiego żołnierza, Polska została uwolniona od krwiopijczych kapitalistów. Wszystko dla chwały Wielkiego towarzysza Stalina!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!