Dla mnie bomba Jerzego Dobrowolskiego – Roman Dziewoński

CENA KSIAZKI 300x150 - Dla mnie bomba Jerzego Dobrowolskiego - Roman Dziewoński

Dla mnie bomba Jerzego Dobrowolskiego 204x300 - Dla mnie bomba Jerzego Dobrowolskiego - Roman Dziewoński„Jurek, Juras, Dobrowol, Dobrowół – dla przyjaciół i kolegów. Niezapomniany… NIE! Coraz bardziej zapomniany. Pozostało nieco kadrów z filmów: „Hydrozagadka”, „Rejs”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Nie ma róży bez ognia”, kilka minut z jego kabaretów KOŃ i OWCA, strzępy słynnej trójkowej RADIOKRONIKI DECYBEL, głos – Ciotka śpiewa, dobiegający z wysp Hula-Gula.”

Jerzy Dobrowolski – aktor, reżyser, reżyser radiowy, autor tekstów satyrycznych, kabareciarz.

Aktor Krzysztof Kowalewski, który zagrał główną rolę w spektaklu Stanisława Tyma i Jerzego Dobrowolskiego „Ciemny grylaż”, w reżyserii tego ostatniego, powiedział kiedyś – „…Dobrowolski – zdawkowość, komentarz. Piekielna inteligencja. Cios wyprzedza myśl. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. W tym przypadku to się nie sprawdza. Brak Jurka odczuwam do dziś. I na pewno nie tylko ja”

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Jedna odpowiedź do “Dla mnie bomba Jerzego Dobrowolskiego – Roman Dziewoński”

  1. Lektura obowiązkowa dla każdego kto pamięta Jerzego Dobrowolskiego z kabaretów, filmów, radia. Poznałem go dzięki radiowej Trójce i do dziś wszystko co ten wszechstronnie utalentowany człowiek zrobił robi na mnie wrażenie. Dzięki książce poznałem go lepiej i przyznam się jestem zaskoczony, ale mile, jego poglądami na przykład. A życiorysu nie znałem zupełnie, a miał bardzo ciekawy. Szkoda, że tak marnie skończył.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!