Jak czytać malarstwo. Rozwiązywanie zagadek, rozumienie i smakowanie dzieł dawnych mistrzów – Patrick De Rynck

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Jak czytać malarstwo. Rozwiązywanie zagadek, rozumienie i smakowanie dzieł dawnych mistrzów - Patrick De Rynck

Jak czytać malarstwo. Rozwiązywanie zagadek rozumienie i smakowanie dzieł dawnych mistrzów 209x300 - Jak czytać malarstwo. Rozwiązywanie zagadek, rozumienie i smakowanie dzieł dawnych mistrzów - Patrick De RynckCO ujawnia “obraz w obrazie”, widoczny w “Liście miłosnym” Vermeera?
DLACZEGO cytryny były tak popularne w martwych naturach epoki renesansu?
DLACZEGO przedstawienie bogini Pax w obrazie RubensA “Minerwa chroniąca Pax przed Marsem” uchodzi za wyjątkowe?

Znakomity podręcznik dla amatorów sztuki oraz bywalców muzeów! Prawdziwe znaczenie arcydzieł malarskich kryje się w bogactwie zastosowanych przez twórców symboli, tematów i motywów, które nierzadko umykają oku współczesnego widza. Brak szczegółowej wiedzy z zakresu mitologii greckiej, rzymskiej, folkloru oraz teologii chrześcijańskiej- tak żywych w umysłach dawnych twórców i ich publiczności- znacząco utrudnia interpretację zawartych w obrazach metafor i podtekstów. Książka Patricka de Rynck’a kieruje uwagę czytelnika ku pozornie nieistotnym detalom obecnym w dziełach Giotta, Botticellego, El Greca, Michała Anioła, Vermeera i wielu innych. Zwięzłe, lecz konkretne objaśnienia znaczeń poszczególnych obrazów zostały uzupełnione o ponad 900 barwnych reprodukcji, umożliwiając zarówno interpretację, jak i podziwianie kanonu dzieł sztuki zachodniej.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. ulmow

    Znakomita publikacja podręcznikowa. Powinna mieć swoje miejsce w każdej biblioteczce!

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!