Jak czytać fotografię. Lekcje mistrzów fotografii – Ian Jeffrey

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Jak czytać fotografię. Lekcje mistrzów fotografii - Ian Jeffrey

Jak czytać fotografię. Lekcje mistrzów fotografii – Ian Jeffrey 207x300 - Jak czytać fotografię. Lekcje mistrzów fotografii - Ian JeffreyW swojej książce Ian Jeffrey przedstawia historię fotografii – od pierwszych portretów i pejzaży z lat 40. XIX wieku po czasy współczesne. Autor omawia zarówno najważniejsze etapy rozwoju tej sztuki jak i tło społeczne i kulturalne, które wywierało wpływ na fotografię jako formę artystyczną.

Jak czytać fotografię to zajmujący przewodnik, w którym przedstawiono biografie ponad stu wielkich fotografików, między innymi: Henri Cartier-Bressona, Ansela Adamsa, Billa Brandta i Walkera Evansa. Szczegółowe informacje dotyczące biografii twórców, wydarzeń historycznych i zagadnień technicznych, umiejscawiają prace fotografików w szerszym kontekście; natomiast analiza najważniejszych elementów, będących częścią wizji każdego z artystów, wskazuje czytelnikowi drogę, umożliwiającą odkrycie prawdziwego znaczenia fotografii. (Historia fotografii; fotografia i sztuka)

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. fot

    Zacznę od narzekania, typowego dla czytelników takich wydawnictw. Otóż ponad 370 stron to za mało, ponad 700 zdjęć to również za mało, autor nie pisze o fotografach z lat 90-tych i późniejszych, część reprodukcji jest po prostu mała. No i cena jak zwykle za wysoka.
    Ale i tak trzeba tę książkę kupić! Ian Jeffrey fotografie opisuje za pomocą biografii ich autorów, w tym wielu dotąd mi nie znanych, dodaje swoje spostrzeżenie. Czytałem ją na szczęście bez wypieków na gębie, ale za to nie wiedząc co się wokół mnie dzieje. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się fotografią. Mnóstwo szczegółów zdjęć do tej pory mi umykało, albo nie sądziłem, że mogą być ważne w ich interpretacji. Autor otworzył mi oczy na czytanie fotografii. Fascynujące to zajęcie pod warunkiem, że poświęcimy mu czas i energię. Wiedziałem zawsze, że poważna interpretacja zdjęcia musi być oparta na dużo szerszym spojrzeniu niż tylko obraz, który widzę, ale też na wiedzy z zakresu socjologii, historii, psychologii, sztuki, architektury i wielu innych dziedzin. Jeffrey pokazuje czytelnikowi jak połączyć te kropki i w końcu ujrzeć ukryty obraz.
    PS. Czy ktoś z czytelników może mi kupić „Historię fotografii światowej” Naomi Rosenblum? Będę bardzo wdzięczny.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!