Jan Paweł II poza protokołem – Marek Latasiewicz

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Jan Paweł II poza protokołem - Marek Latasiewicz

Jan Paweł II poza protokołem 191x300 - Jan Paweł II poza protokołem - Marek LatasiewiczJan Paweł II swoistą przekorą zdobył sobie wiele serc, niekoniecznie katolickich. W jego zachowaniu widoczna była serdeczność i otwarcie na drugiego człowieka, nieliczące się z wymogami etykiety. W czasie oficjalnych spotkań, burząc dopięte na ostatni guzik programy, brał na ręce dzieci, przytulał płaczących, śpiewał z tłumem i żartował. Uśmiechem i radością wyrażał swój szacunek dla ludzkiej godności, której znacznie niezmordowanie podkreślał w licznych kazaniach i pismach. By głosić tę prawdę, podjął się wysiłku aż 104 zagranicznych pielgrzymek!…

…I jakby tego było mało, stosował receptę z wiersza księdza Jana Twardowskiego z 1970 roku: “W kościele trzeba się od czasu do czasu uśmiechać”.

Niniejsza książka pozwala odkryć nieznane szczegóły geniuszu Wielkiego Papieża. Przypomina wydarzenia wymykające się ze sztywnego programu podróży Ojca Świętego do ojczyzny.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. morąg

    Z pewnością takie książki też są potrzebne, bo ukazują Papieża z innej strony, ale warto głównie czytać jego pisma teologiczne, dotyczące wiary, bo to tak a nie tu jest sedno sprawy.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!