KRÓTKIE WYKŁADY BIOLOGIA MOLEKULARNA Alexander Mclenann, Andy Bates, Phil Turner, Mike White

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - KRÓTKIE WYKŁADY BIOLOGIA MOLEKULARNA Alexander Mclenann, Andy Bates, Phil Turner, Mike White

KRÓTKIE WYKŁADY BIOLOGIA MOLEKULARNA Alexander Mclenann, Andy Bates, Phil Turner, Mike White
„Krótkie wykłady Biologia molekularna” to niezbędna publikacja dla studentów zainteresowanych tematyką biologii molekularnej. Jeśli poszukujesz skondensowanego wprowadzenia do tej dziedziny lub podręcznika, który pomoże Ci przygotować się do egzaminów, ta książka spełni Twoje potrzeby.
Niezwykłą cechą tej publikacji jest to, że każdy temat jest poprzedzony podsumowaniem najważniejszych faktów. To jak lista kontrolna powtórki, która pozwoli Ci upewnić się, że opanowałeś podstawowe informacje. Następnie przechodzimy do bardziej szczegółowego opisu tematu, skoncentrowanego na kluczowych informacjach. Wszystko zostało przedstawione w sposób jasny i przejrzysty, a dodatkowo zaopatrzone w prostymi diagramami, które ułatwią Ci zrozumienie i przypomnienie sobie omawianych zagadnień.
Książka „Krótkie wykłady Biologia molekularna” porusza wiele ważnych tematów, takich jak makrocząsteczki informacyjne czy właściwości kwasów nukleinowych. Dowiesz się również o strukturze chromosomów prokariotycznych i eukariotycznych, replikacji DNA, naprawie i rekombinacji DNA oraz transkrypcji zarówno u bakterii, jak i u eukariotów. Regulacja procesu transkrypcji również nie pozostanie dla Ciebie tajemnicą.
Nie zabraknie także informacji na temat dojrzewania RNA i cząstek RNP, kodu genetycznego, syntezy białka oraz bakteriofagów i wirusów eukariotycznych. Również cykl komórkowy i zagadnienie raka zostaną dokładnie omówione. Książka zawiera również informacje na temat manipulowania genami, wektorów do klonowania, analizy i zastosowania klonowanego DNA, genomiki funkcjonalnej i nowych technologii.
Nie trać czasu na przeszukiwanie rozległych źródeł. „Krótkie wykłady Biologia molekularna” to kompendium wiedzy, które uporządkuje Twój materiał i pomoże Ci szybko osiągnąć sukces w nauce. Nie wahaj się – sięgnij po tę książkę i rozpocznij swoją przygodę z biologią molekularną już dziś!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!