Nowe Lustra świata Klasa 3 Podręcznik Zakres podstawowy i rozszerzony Anna Janus-Sitarz Maciej Pabisek Witold Bobiński

CENA KSIAZKI 300x150 - Nowe Lustra świata Klasa 3 Podręcznik Zakres podstawowy i rozszerzony	Anna Janus-Sitarz Maciej Pabisek Witold Bobiński

Nowe Lustra świata Klasa 3 Podręcznik Zakres podstawowy i rozszerzony Anna Janus-Sitarz Maciej Pabisek Witold Bobiński

Publikacja „Nowe lustra świata. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum. Podręcznik. Część 3” zaspokoi ciekawość każdego, kto interesuje się zjawiskami kultury dawnej oraz współczesnej. Trzecia część podręcznika skupia się na okresie romantyzmu i pozytywizmu.

W podręczniku „Nowe lustra świata. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum. Podręcznik. Część 3” znajduje się ogromny zbiór utworów literackich, a także antologia dodatkowych tekstów. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ogromną zaletą są również znajdujące się na kartach publikacji odwołania do dzieł filmowych, teatralnych, plastycznych czy architektonicznych.

Dużym ułatwieniem w nauce jest wyraźne wyodrębnienie graficzne najważniejszych informacji i zagadnień. Podsumowanie i utrwalenie wiedzy jest możliwe dzięki blokom powtórkowo-ćwiczeniowym, które znajdują się na końcu każdej epoki. Nie brakuje również słownika najważniejszych terminów oraz pojęć.

Pozycja „Nowe lustra świata. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum. Podręcznik. Część 3” oferuje liczne sposoby na utrwalenie wiedzy i przygotowanie się do matury. W podręczniku znajdują się starannie zaplanowane segmenty, których zadaniem jest pomoc w nauce uważnego czytania i interpretowania tekstów. Są one doskonałym sposobem na rozwinięcie umiejętności niezbędnych przy redagowaniu wypowiedzi literackich, takich jak rozprawka, interpretacja porównawcza czy wypowiedź argumentacyjna.

Maciej Pabisek, Witold Bobiński oraz Anna Janus-Sitarz stworzyli ciekawy cykl podręczników do języka polskiego, który pomaga zdobyć i utrwalić niezbędną wiedzę oraz przygotować się do egzaminu maturalnego. Seria „Nowe lustra świata” składa się z pięciu części:

starożytność-średniowiecze,
renesans-oświecenie,
romantyzm-pozytywizm,
Młoda Polska-dwudziestolecie międzywojenne,
współczesność.
Każdy z podręczników zawiera w zestawie kod dostępu, który umożliwia nieograniczone korzystanie z ćwiczeń znajdujących się na stronie wsipnet.pl.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!