Płacząc w H Mart Michelle Zauner

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Płacząc w H Mart Michelle Zauner

Płacząc w H Mart Michelle Zauner
„Płacząc w H Mart” Michelle Zauner to poruszająca i inspirująca książka, która przenosi czytelnika w świat wspomnień z koreańsko-amerykańskiego dzieciństwa. Autorka opowiada swoją historię, która skupia się na przeżywaniu żałoby po utracie matki oraz poszukiwaniu własnej tożsamości.
W trakcie lektury doświadczamy wraz z Michellą jej dorastania, mierzenia się z wysokimi oczekiwaniami matki oraz przykrościami okresu dojrzewania. Jednocześnie odkrywamy piękno i magię wakacji spędzonych w ciasnym seulskim mieszkaniu babci, gdzie między talerzami pełnymi koreańskich przysmaków zacieśniała więź ze swoją mamą.
Wchodząc w dorosłość i wyjeżdżając na studia na Wschodnie Wybrzeże, Michelle podejmuje pracę w branży gastronomicznej, gra koncerty ze swoim niekonwencjonalnym zespołem i poznaje mężczyznę, za którego później wychodzi. Jednak wraz z rozwojem swojego życia, koreańskość stopniowo staje się dla niej coraz bardziej obca.
Diagnoza nieuleczalnego nowotworu u matki, gdy Michelle ma zaledwie dwadzieścia pięć lat, stawia ją w obliczu trudnego wyzwania. Musi się rozliczyć z samą sobą i przyjąć dar, który otrzymała od mamy – smak, język i historię. To moment, w którym autorka zaczyna doceniać znaczenie swojej koreańskiej tożsamości i odkrywa, jak ważne jest jej dziedzictwo.
„Płacząc w H Mart” to przepiękna opowieść, która porusza serca czytelników. Ta książka uczy nas, że niezależnie od tego, jak daleko podróżujemy i jak bardzo zmieniamy się w życiu, nasze korzenie zawsze pozostają częścią naszego istnienia. Michelle Zauner zaprasza nas do wnętrza swojego osobistego świata, oferując trwające wspomnienia, inspiracje i refleksje.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!