You are currently viewing Podstawy obsługi komputera, laptopa i Internetu Piotr Gomoliński Baranowska Marzena

Podstawy obsługi komputera, laptopa i Internetu Piotr Gomoliński Baranowska Marzena

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Podstawy obsługi komputera, laptopa i Internetu Piotr Gomoliński Baranowska Marzena

Podstawy obsługi komputera, laptopa i Internetu Piotr Gomoliński Baranowska Marzena
Łopatologiczna instrukcja krok po kroku (czyli kurs książkowy) podstaw obsługi komputera (także laptopa). Dla „dinozaurów” – czyli początkujących, seniorów – wszystkich tych, którzy czują, że jeśli chodzi o technologię, to nie nadążają za młodymi. Rozłóż książkę na biurku (umożliwia to spiralkowa oprawa) i mając obie ręce wolne, wykonuj na swoim sprzęcie instrukcje krok po kroku wg strzałek na rysunkach w podręczniku.

Rozłóż poradnik na biurku (dzięki oprawie spiralkowej się nie złoży) i mając wolne ręce wykonuj krok po kroku polecenia instrukcji. Na wyraźnych rysunkach masz pokazane, gdzie kliknąć. Właśnie w ten sposób (poprzez samodzielną obsługę komputera) nauczy się każdy, również techniczny „dinozaur”. Seniorzy docenią dużą czcionkę i język wolny od informatycznego żargonu ­– piszemy po polsku a nie po „informatycznemu”.

Ta książka powinna zadowolić posiadaczy sprzętu zarówno z Windows 10, jak i Windows 11 (poza komputerami Apple innego systemu na nowym sprzęcie praktycznie się nie spotyka). W tych przypadkach, gdzie czynności w obu systemach wykonuje się tak samo lub podobnie, to instrukcje dla nich są wspólne. Tam, gdzie jest rozbieżność, to podajemy osobne fragmenty tekstu dla Windows 11 i osobne dla Windows 10. No i w trakcie nauki kursant przekona się ostatecznie, jaki system ma na swoim komputerze.

Do tego dołożyliśmy lekcje o pewnych podstawowych umiejętnościach potrzebnych w Internecie, jak znajdywanie informacji, zakładanie konta gmail czy znajomość niektórych serwisów firmy Google.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!