Wysoce wydajny C++. Opanuj sztukę optymalizowania działania kodu Bjorn Andrist, Viktor Sehr

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Wysoce wydajny C++. Opanuj sztukę optymalizowania działania kodu Bjorn Andrist, Viktor Sehr

Wysoce wydajny C++. Opanuj sztukę optymalizowania działania kodu Bjorn Andrist, Viktor Sehr

Dzisiejszy C++ jest wyjątkowym językiem programowania. Umożliwia pisanie zwięzłego, stabilnego kodu, który można zoptymalizować pod kątem wydajności w niespotykanym dotychczas stopniu. Język C++ w ciągu ostatnich lat został unowocześniony. W standardzie C++ 20 znalazło się sporo mechanizmów, które pozwalają osiągnąć wysoką efektywność kodu, a równocześnie uprzyjemniają programiście pracę. Poprawiono także ustawienia domyślne kompilatora. To wszystko sprawia, że wielu profesjonalistów wybiera właśnie C++, gdy chce uzyskać kod o wyjątkowej wydajności.

Ta książka jest drugim, zaktualizowanym i uzupełnionym wydaniem przewodnika dla programistów. Rozpoczyna się od szczegółowego wprowadzenia do nowoczesnego C++ z uwzględnieniem technik eliminowania wąskich gardeł w kodzie bazowym. Następnie omówiono zagadnienia optymalizacji struktur danych i zarzadzania pamięcią. Przedstawiono również tematykę algorytmów, zasady pisania czytelnego kodu i stosowania niestandardowych iteratorów. Zamieszczono w niej też praktyczne przykłady używania metaprogramowania w języku C++, korutyn, refleksji (do ograniczenia ilości szablonowego kodu), obiektów pośredniczących (do wprowadzania ukrytych optymalizacji), programowania współbieżnego i struktur danych wolnych od blokad. W końcowej części dokonano przeglądu algorytmów równoległych w C++.

W książce między innymi:

nowe aspekty C++ 20
wyspecjalizowane struktury danych na potrzeby wydajnego kodu
metaprogramowanie i niestandardowe zarządzanie pamięcią
mechanizm refleksji i programowanie współbieżne bez używania blokad
subtelne optymalizacje algorytmów z biblioteki standardowej C++
leniwe generatory i zadania asynchroniczne
Twórz wydajny i czysty kod w C++!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!