You are currently viewing Podstawy rachunkowości Od teorii do praktyki

Podstawy rachunkowości Od teorii do praktyki

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Podstawy rachunkowości Od teorii do praktyki

Podstawy rachunkowości Od teorii do praktyki
Nowe wydanie niezwykle popularnego podręcznika “Podstawy rachunkowości – od teorii do praktyki”, pod redakcją Piotra Szczypy, to niezbędne narzędzie dla wszystkich, którzy pragną opanować tajniki rachunkowości lub przypomnieć sobie istotne zagadnienia. Książka nie tylko dostarcza solidnych podstaw teoretycznych, ale również prezentuje liczne praktyczne przykłady i ćwiczenia z rozwiązaniami.
Dzięki zgromadzonej w niej wiedzy, zyskasz praktyczne umiejętności, które okażą się niezwykle pomocne w Twojej karierze zawodowej, niezależnie od tego, czy jesteś specjalistą od rachunkowości czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym obszarem.
Dowiedz się jak odróżnić przepisy prawa od standardów wpływających na system rachunkowości w Polsce oraz jak interpretować specyficzną terminologię księgową. Nauczysz się rozróżniać i klasyfikować składniki majątku oraz źródła finansowania jednostek gospodarczych. Będziesz w stanie precyzyjnie rozróżniać przychody, koszty i pokrewne pojęcia. Poznasz zasady ewidencjonowania operacji gospodarczych i zrozumiesz ich wpływ na bilans oraz rachunek zysków i strat. Opanujesz metodę ustalania wyniku finansowego.
Ponadto, książka omawia również proces wyceny w systemie rachunkowości, zawierając praktyczne wytyczne dotyczące naliczania wynagrodzeń i kosztów podróży służbowych, a także prezentuje sposób sporządzania sprawozdań finansowych. Nie zabraknie również informacji na temat podatków i parapodatków, które zostaną dokładnie sklasyfikowane i wyjaśnione.
“Podstawy rachunkowości – od teorii do praktyki” to niezastąpione źródło wiedzy dla wszystkich zainteresowanych rozwojem zawodowym w dziedzinie rachunkowości. Niezwłocznie sięgnij po tę książkę i zdobądź niezbędne umiejętności, które zapewnią Ci sukces w przyszłości.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!