Słownik wyrazów obcych z przykładami i poradami + CD – Lidia Drabik

Słownik wyrazów obcych z przykładami i poradami + CD 225x300 - Słownik wyrazów obcych z przykładami i poradami + CD - Lidia DrabikNowe, zmienione wydanie słownika, zawierające prawie 23 000 haseł, wzbogacone zostało o przykłady użycia i komentarze normatywne oraz słowa, które weszły do naszego języka w ciągu ostatnich kilku lat, np. banować, b-boy, celebryta, coming out, debeściak, googlować, iPhone, lans, nordic walking, tanoreksja, zorbing.

Przykłady i komentarze podawane są przy tych hasłach, których znaczenie, użycie lub kontekst mogą budzić wątpliwości. W ten sposób powstał słownik, który nie tylko rejestruje słowa zapożyczone z innych języków, podaje ich odmianę, znaczenia i pochodzenie, ale także pokazuje, jak ich używać, i przestrzega przed popełnianiem błędów.

Słownik został uzupełniony o krótką historię zapożyczeń, opracowaną przez prof. Krystynę Długosz-Kurczabową, a także zestawienia wybranych haseł w formie tabel, np. alfabet grecki, cyfry rzymskie, wielkie liczby, jednostki miar, Układ Słoneczny, gwiazdozbiory, dzieje Ziemi i waluty świata.

Słownikowi towarzyszy płyta CD-ROM z jego zawartością.

Wymagania sprzętowe:

* komputer PC,
* Windows 2000, XP, Vista,
* procesor Pentium III (Celeron) 500Mhz, (procesor 1 GHz dla Vista),
* RAM 256 MB (512 MB dla Vista),
* karta graficzna SVGA, 800×600, 65 000 kolorów,
* napęd CD-ROM, 40 MB HDD.

Leave a Reply