Steve Jobs. Człowiek ktory myślał inaczej – Karen Blumenthal

CENA KSIAZKI 300x150 - Steve Jobs. Człowiek ktory myślał inaczej - Karen Blumenthal

Steve Jobs. Człowiek ktory myślał inaczej 190x300 - Steve Jobs. Człowiek ktory myślał inaczej - Karen BlumenthalWSZYSCY MŁODZI LUDZIE MARZĄ, BY BYĆ JAK STEVE JOBS.

Był geniuszem i wizjonerem.

Podziwiał go, a potem opłakiwał cały świat. Założył koncern Apple, stworzył komputery Macintosh, iPody, iPhony i iPady. Bez niego nie byłoby urządzeń, którym posługujemy się na co dzień. Był największym informatykiem naszych czasów, legendą przemysłu komputerowego. Człowiekiem, który zmienił nasz świat.

STEVE JOBS (1955-2011) nigdy nie chodził utartymi szlakami.

Od skonstruowania pierwszego komputera Apple w garażu swoich rodziców do śmierci po ponad dziesięcioletniej walce z rakiem zawsze kierował się intuicją. Nigdy nie pytał ludzi, czego chcą.

Sam wiedział lepiej.

I sprawiał, że wszystko, czego się tknął, stawało się tym, czego świat potrzebował.

W fascynującej, wypełnionej zdjęciami książce Karen Blumenthal, znana amerykańska autorka i dziennikarka „Wall Street Journal”, pokazuje, kim był Steve Jobs i skąd czerpał pomysły, które zrewolucjonizowały nasze życie. Pasjonująco opisuje jego projekty i wynalazki, i opowiada o tym, jak powstały pierwsze komputery osobiste, odtwarzacze muzyczne i tablety.

Przedstawia Jobsa jako ucznia, studenta, męża, ojca, buddystę, wynalazcę, prezesa Apple, i odsłania jego ekscentryczne zwyczaje, obsesje, napady wściekłości, konflikty z kolegami, współpracownikami, rodziną, ale taki naprawdę był geniusz – kochany i nienawidzony – który osiągnął sukces ciężką pracą, niespożytą energią, niesamowitą pomysłowością, wiernością swoim marzeniom i odwagą, by zawsze iść za głosem serca i intuicji. Może najważniejszą wskazówką, którą pozostawił Steve Jobs,są jego słowa skierowane w 2005 roku do studentów Uniwersytetu Stanforda: „Bądź wciąż głodny. Głodny wiedzy.”

To wspaniała inspirująca lektura.

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!