13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego – Krzysztof Miller

13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego – Krzysztof Miller - 13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego - Krzysztof MillerLinia frontu często biegnie w poprzek ulicy. Piekło zaczyna się tuż za samochodem, za którym chowa się reporter. Wojna to przygoda dla wytrzymałych. Nieliczni potrafią żyć w ciągłym stresie i zagrożeniu. Nieliczni potrafią pokonać swój strach, by poznać prawdziwe oblicze wojny.

Trudno sobie wyobrazić, ile niewygodnej prawdy o wojennych oprawcach Krzysztof Miller ujawnił światu. Był świadkiem najważniejszych konfliktów zbrojnych XX wieku. Jeździł do Afganistanu, Czeczenii, Gruzji, Kongo, uczestniczył w wielu rewolucjach, m.in. w Rumunii i Czechosłowacji. Zawsze z aparatem w ręku, czasami obiektywem celując w tych, którzy karabinem celowali w niego. W każdej chwili mógł zginąć, gdyż pocisk bywa niestety szybszy od spustu migawki.

Wstrząsająca opowieść, która ujawnia, ile kosztuje news zdobyty dla gazety oraz jak wysoką cenę trzeba zapłacić za życie na krawędzi śmierci. Miller spisał swoje wyznania w męski, dosadny sposób. Nie można przejść obok jego słów obojętnie. Przekonajmy się, kim trzeba się stać, by wytrzymać piekło wojny.

Jedna odpowiedź do “13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego – Krzysztof Miller”

  1. Absolutnie wstrząsająca. Nie tylko obrazami wojny, ale również opisami życia fotoreportera wojennego. Oglądając zdjęcie w gazecie nie chcemy/nie wiemy/nie zdajemy sobie sprawy, kogo i ile kosztowało jego zdobycie. Miller daje tu całego siebie. Szczerze. Bez wyciszania przekleństw. Bez ukrywania konsekwencji takiego życia. A dodatkowo są tu również porady fotograficzne. A jakże! Przecież to w końcu jego zawód i miłość.

Leave a Reply